Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "#keshilla"

Në kërkim të lumturisë? Kjo rutinë e mëngjesit mund të transformojë jetën tuaj

    Në kërkim të lumturisë? Kjo rutinë e mëngjesit mund të transformojë jetën tuaj

Si mund të jeni të lumtur pavarësisht sfidave të përditshme me të cilat haseni? Kjo metodë e shpejtë që përbëhet nga tre hapa mund t’ju vijë në ndihmë. Padyshim që

Lexo me Shume

Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

    Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

Marrëdhënia seksuale mes tre personave apo, siç thuhet ndryshe, treshja, është një nga synimet e çdo mashkulli dhe kjo nuk ka nevojë për diskutim. Në pamje të parë duket si

Lexo me Shume

6 zakone që njerëzit më produktivë kryejnë çdo ditë

    6 zakone që njerëzit më produktivë kryejnë çdo ditë

Ju duket sikur nuk bëni mjaftueshëm? Sipas një studimi në SHBA, njerëzit punojnë mesatarisht 45 orë në javë, ku 17 prej tyre konsiderohen si joproduktive. Ne të gjithë duam të

Lexo me Shume

Shkencëtarët këshillojnë: Hani mëngjes si mbret, drekë si princ dhe darkë si varfanjak

    Shkencëtarët këshillojnë: Hani mëngjes si mbret, drekë si princ dhe darkë si varfanjak

Shprehja e vjetër “Hani mëngjes si një mbret, drekë si një princ dhe darkë si një varfanjak” cilësohet nga shkencëtarët si mënyra më e mirë për të humbur peshë. Nga

Lexo me Shume

12 rregulla jetike që çdo nënë duhet t’i dijë për mirërritjen e vajzës së saj

    12 rregulla jetike që çdo nënë duhet t’i dijë për mirërritjen e vajzës së saj

Mirërritja e një vajze nuk është diçka e lehtë, sikundër mirërritja e fëmijëve në përgjithësi. Prindërit përpiqen gjithmonë t’i mbrojnë ato, por përpara se ajo të shndërrohet në një adoleshente

Lexo me Shume

10 gjërat që duhet t’i bëni në të 20-at që të ndiheni mirë në të 30-at

    10 gjërat që duhet t’i bëni në të 20-at që të ndiheni mirë në të 30-at

Që vitet e jetës sonë janë të lidhura dhe kanë ndikim të ndërsjellë, kjo është e ditur, por kur jemi në të 30-at pendohemi që nuk kemi bërë diçka më

Lexo me Shume

Disa veprime të thjeshta që do iu bëjnë të ndiheni më mirë

    Disa veprime të thjeshta që do iu bëjnë të ndiheni më mirë

Si të trajtoni fytin që iu djeg? ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Mund të duket e çuditshme, por një kruarje e veshit mund t’iu vijë në ndihmë.

Lexo me Shume

Disa këshilla si të keni gjinj më të fortë dhe më të bukur

    Disa këshilla si të keni gjinj më të fortë dhe më të bukur

Disa prej nesh janë të kënaqur me gjinjtë e tyre, megjithatë kujdesi ndaj tyre duhet të jetë i vazhdueshëm. Për t’ju ndihmuar se si të keni gjinj më të fortë

Lexo me Shume

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Pozicione si ky i fluturës janë një nga më të thjeshtat,

Lexo me Shume

Mos ua thoni kurrë këto gjëra nënave të reja!

Mos ua thoni kurrë këto gjëra nënave të reja!

1. “A fle shumë fëmija yt?” ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Përgjigjja në përgjithësi është jo. Pse

Lexo me Shume

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

Nuk dini të vijëzoni mirë penelin e syve? Lutjet tuaja janë dëgjuar

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Gjatë gjithë kohës jeni munduar të arrini atë vizën perfekte të

Lexo me Shume

Doni të humbni peshë? Zgjidhjen e gjeni te mënyra se si flini

Doni të humbni peshë? Zgjidhjen e gjeni te mënyra se si flini

Këshilla për një gjumë më të mirë ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 – Nëse keni probleme me

Lexo me Shume

Vaji i kokosit nuk përdoret vetëm në produktet e bukurisë, ja për çfarë tjetër

Vaji i kokosit nuk përdoret vetëm në produktet e bukurisë, ja për çfarë tjetër

1. Lëkurën tuaj ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Pse vazhdoni të përdorni vetëm ujin? Mbusheni vaskën tuaj

Lexo me Shume

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

12 “torturat” që vetëm vajzat me flokë të gjatë i kuptojnë

1. Goditja e e fytyrës së të tjerëve me flokë, mëse e zakonshme. ◄ Back Next ► Picture 1 of

Lexo me Shume

Nuk ju zë gjumi në darkë? Ndiqni këto 12 këshilla

Nuk ju zë gjumi në darkë? Ndiqni këto 12 këshilla

1. Fikni çdo aparat elektronik. ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Të gjithë e dimë sekretin e një

Lexo me Shume

Gabimet që prindërit duhet të shmangin nëse duan të rrisin fëmijë të shëndetshëm

  Gabimet që prindërit duhet të shmangin nëse duan të rrisin fëmijë të shëndetshëm

Dr. Tim Elmore, ekspert mbi karrierën dhe autori i bestsellerëve psikologjikë ka zbuluar disa gabime në sjelljet e prindërve teksa

Lexo me Shume

Keni vendosur të martoheni? Ja si do të jetë viti i parë i jetesës me të

Keni vendosur të martoheni? Ja si do të jetë viti i parë i jetesës me të

1. Të gjithë pyesin se kur do të bëheni me fëmijë ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Pa

Lexo me Shume

Keni fjetur keq mbrëmë? Ju tregojmë si ta përballoni ditën me energji

Keni fjetur keq mbrëmë? Ju tregojmë si ta përballoni ditën me energji

1. Mos e vononi të pashmangshmen ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Të gjithë vendosim zile alarmi përpara

Lexo me Shume

7 këshilla të thjeshta për të organizuar punët e mërzitshme

7 këshilla të thjeshta për të organizuar punët e mërzitshme

1. Rregull në procesin e larjes së rrobave ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Nëse keni mundësi vendosni

Lexo me Shume

16 gjërat që nuk duhet t’ua thoni asnjëherë njerëzve që vuajnë nga dhembja e kokës

16 gjërat që nuk duhet t’ua thoni asnjëherë njerëzve që vuajnë nga dhembja e kokës

1. “Të kuptoj, edhe mua më dhemb koka…” ◄ Back Next ► Picture 1 of 16 Shumë njerëz vuajnë nga

Lexo me Shume

Jeni 20 vjeç? Këto janë këshillat që duhet të ndiqni për një të ardhme të shëndetshme

Jeni 20 vjeç? Këto janë këshillat që duhet të ndiqni për një të ardhme të shëndetshme

1. Përdorni krem kundër diellit ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Edhe nëse jeni me pushime apo thjesht

Lexo me Shume