Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kerkim"

Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

    Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

Në moshën 17-vjeçare, shtetasja Ornela Shefqet Domi (Shaba) bashkëpunoi në vrasjen e vjehrrës së saj pasi e kapi mat me kushëririn e bashkëshortit dhe për rreth 20 vjet ajo ka mundur t’i

Lexo me Shume

I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, kapet në Tiranë i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

    I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, kapet në Tiranë i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Nga Anduena Llabani Më datë 25.10.2016, specialistët e Sektorit të Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bazë të informacioneve të marra, kanë bërë kapjen dhe

Lexo me Shume

Durrës, vjehrri denoncon zhdukjen e të fejuarës së djalit

    Durrës, vjehrri denoncon zhdukjen e të fejuarës së djalit

Një shtetas në Durrës ka denoncuar në polici zhdukjen e të fejuarës së djalit të tij. Menjëherë pas këtij denoncimi për zhdukjen e shtetases L. T., 26 vjeçe, banuese në

Lexo me Shume

Ishte dënuar me 12 vjet burgim, kapet shtetasi në kërkim

    Ishte dënuar me 12 vjet burgim, kapet shtetasi në kërkim

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas i shpallur në kërkim nën akuzën e mashtrimit më shumë se një herë. Njoftimi i Policisë Tiranë Specialistët e Sektorit të

Lexo me Shume

I vodhi shokut 60 mijë euro, shpallet në kërkim i riu në Durrës

    I vodhi shokut 60 mijë euro, shpallet në kërkim i riu në Durrës

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim një shtetas që akuzohet për vjedhjen e 60 mijë eurove nga makina e shokut të tij. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur rreth orës

Lexo me Shume

Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

    Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

Nga Anduena Llabani Si rezultat i një operacioni të përbashkët antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe autoriteteve policore italiane është arritur sekuestrimi i një gomoneje të nisur nga Shqipëria. Mjeti

Lexo me Shume

Vetëplagosja e 17-vjeçarit, në kërkim shoku që fshehu armën

    Vetëplagosja e 17-vjeçarit, në kërkim shoku që fshehu armën

Nga Anduena Llabani Paraditen e sotme u raportua për një plagosje në një lokal përballë Parlamentit. Nga hetimet e deritanishme, bëhet fjalë për vetëplagosjen e shtetasit 17-vjeçar me iniciale R.

Lexo me Shume

Pogradec, zhduken dy adoleshente dhe fqinja e tyre

    Pogradec, zhduken dy adoleshente dhe fqinja e tyre

Dy adoleshente së bashku me fqinjën e tyre bashkëmoshatare, banuese në Pogradec, janë zhdukur pa lënë gjurmë. Ka qenë babai i dy të miturave, shtetasi me iniciale B. Ç., 45 vjeç,

Lexo me Shume

Korçë, gjenden në kënetë trupat e pajetë të dy të rinjve

  Korçë, gjenden në kënetë trupat e pajetë të dy të rinjve

Disa orë pas zhdukjes së dy të rinjve, të cilët u futën në kënetë për t’u larë, kanë mbërritur në

Lexo me Shume

Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

  Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë nisur hetimin për kapjen e dy

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Policia e Vlorës ka bërë me dije asgjësimin e një sasie prej 14,400 rrënjë bimë Cannabis Sattiva përmes copëtimit dhe

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

  Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 12 parcela me rreth 1527 rrënjë bimë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Asgjësimi

Lexo me Shume

Kufoma e 17-vjeçarit në Sharrë, pranga katër personave

  Kufoma e 17-vjeçarit në Sharrë, pranga katër personave

Përgjegjësi i firmës së pastrimit dhe tre punonjës janë vënë në prangat e policisë pas gjetjes së kufomës së 17-vjeçarit

Lexo me Shume

Prindërit e shpallën të zhdukur, gjendet në Gjirokastër 15-vjeçarja nga Saranda

  Prindërit e shpallën të zhdukur, gjendet në Gjirokastër 15-vjeçarja nga Saranda

Një 15-vjeçare e shpallur e zhdukur prej mesditës të së premtes është gjetur së fundmi në Gjirokastër, ndërkohë që ende

Lexo me Shume

27-vjeçari i mbytur në Vjosë, gjendet pas 4 orësh trupi i pajetë

  27-vjeçari i mbytur në Vjosë, gjendet pas 4 orësh trupi i pajetë

Një i ri 27-vjeçar u mbyt mesditën e sotme në lumin e Vjosës, në fshatin Novoselë. Burime të policisë bëjnë

Lexo me Shume

Shkopet, nxirret nga liqeni makina e tretë

  Shkopet, nxirret nga liqeni makina e tretë

Polumbarët kanë mundur të nxjerrin një tjetër makinë nga liqeni i Shkopetit në Mat. Mësohet se është nxjerrë nga uji

Lexo me Shume

Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

  Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

Një ditë pas bërjes publike të lajmit se anija e peshkimit ishte gjetur në Aleksandri, por pengëmarrësi me dy shqiptarët

Lexo me Shume

Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

  Durrës, dy anije peshkimi kanë humbur kontaktin prej së martës. Nisin kërkimet

Një alarm SOS është dhënë nga autoritetet portuale të Durrësit, për shkak të humbjes së kontaktit me dy anije peshkimi.

Lexo me Shume

Eksploziv tek fusha e aviacionit, vetëm dëme material

  Eksploziv tek fusha e aviacionit, vetëm dëme material

Një shpërthim me eksploziv është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në Tiranë. Konkretisht, shpërthimi ndodhi rreth orës 03:00 në

Lexo me Shume

La punonjësit pa sigurime dhe sponsorizoi klubin e futbollit, në kërkim ish-kryebashkiaku Halili

  La punonjësit pa sigurime dhe sponsorizoi klubin e futbollit, në kërkim ish-kryebashkiaku Halili

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Hasan Halili, është shpallur në kërkim nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. Ai akuzohet se nuk ka

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

  Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

Avioni egjiptian Airbus A320 u zhduk nga radarët teksa udhëtonte nga Parisi drejt Kajros me 66 persona në bord. Si

Lexo me Shume