Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kerkese"

Kërkohet largimi nga shkolla i fëmijës autik, babai: S’mund ta hedh në rrugë

    Kërkohet largimi nga shkolla i fëmijës autik, babai: S’mund ta hedh në rrugë

Një rast i rëndë është shënuar së fundmi në shkollën 9-vjeçare “Skënder Çaçi” në Tiranë, ku është kërkuar përjashtimi nga shkolla i një nxënësi të klasës së dytë, i cili

Lexo me Shume

“Brexit”, qeveria britanike rrëzon peticionin me 4 milionë firma për një referendum të dytë

    “Brexit”, qeveria britanike rrëzon peticionin me 4 milionë firma për një referendum të dytë

Qeveria britanike ka refuzuar të marrë në konsideratë peticionin  e nënshkruar nga 4 milionë njerëz për zhvillimin e një referendumi të dytë. Kryeministri David Cameron e rrëzoi referendumin e dytë pavarësisht

Lexo me Shume

Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

    Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të lerë në burg ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ky vendim merret pas kërkesës së Xhelilit për ndryshimin e masës së

Lexo me Shume

Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

    Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është paraqitur dje në seancën dëgjimore të zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë caktuar në

Lexo me Shume

17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

    17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Avokaturës për ndryshimin e trupit gjykues. Vendimi është marrë ditën e sotme, kur ishte përcaktuar

Lexo me Shume

Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë

    Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë

Avokati mbrojtës i Durim Bamit, Ilir Murati, ka depozituar sot në Gjykatën e Lartë kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë, me argumentin se afatet e parashikuara në ligj kanë

Lexo me Shume