Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kepler"

NASA: Zbulohen 1284 planetë jashtë sistemit tonë diellor

    NASA: Zbulohen 1284 planetë jashtë sistemit tonë diellor

NASA ka deklaruar zbulimin e 1284 planetëve të rinj falë një teknike të re analizash të të dhënave, të cilat i disponon teleskopi hapësinor Kepler. Bëhet fjalë për zbulimin më

Lexo me Shume