Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kenge"

Njihuni me VIP-at që kanë marrë vogëlushët në klipet e tyre

    Njihuni me VIP-at që kanë marrë vogëlushët në klipet e tyre

Përveçse kthehen shpesh në muza frymëzimi që këngëtarët tanë të krijojnë muzikë të mirë apo, pse jo, t’i kushtojnë këngë dashurisë së madhe që ndiejnë për ta, ndodh që personazhet

Lexo me Shume

“Heronjtë” e fëmijërisë frymëzojnë VIP-at shqiptarë…

    “Heronjtë” e fëmijërisë frymëzojnë VIP-at shqiptarë…

Van Damme, Rambo, Rocky Balboa etj. mund të themi me bindje që kanë qenë “heronjtë” e fëmijërisë të fëmijëve të pas viteve ’90. Por mesa duket, këto personazhe janë kthyer

Lexo me Shume

Audio/Kënga e padëgjuar e Ledri Vulës, kush e hodhi ilegalisht në internet?

    Audio/Kënga e padëgjuar e Ledri Vulës, kush e hodhi ilegalisht në internet?

Ledri Vula ka qenë një nga reperet më aktivë të kësaj vere, duke publikuar shumë hite muzikore. “Beautiful”, “Nuk ma la”, “Messi” etj. janë disa nga këngët që reperi nga

Lexo me Shume

Tetori, muaji i Encës dhe ka arsye për këtë

    Tetori, muaji i Encës dhe ka arsye për këtë

Përmes disa snap-eve të postuara së fundmi, këngëtarja Enca Haxhia paralajmëron se muaji që sapo kemi hyrë, tetori, ka për të qenë një muaj i zjarrtë. Teksa u uron muaj

Lexo me Shume

Çfarë po përgatit Soni Malaj?

Çfarë po përgatit Soni Malaj?

Këngëtarja Soni Malaj ka postuar në llogarinë e saj në Instagram disa foto shkëputur nga një studio muzikore duke na lënë të kuptojmë se po punon për projektin e saj

Lexo me Shume

Sia u kushton këngë “më të mirëve”

    Sia u kushton këngë “më të mirëve”

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Sia ka publikuar mëngjesin e sotëm këngën dhe klipin e saj më të ri në bashkëpunim me Kendrick Lamar, të titulluar “The Greatest”. Videoja është e ngjashme

Lexo me Shume

Kush e ka “lënduar” Emeli Sande?

    Kush e ka “lënduar” Emeli Sande?

Pas një mungese të gjatë me këngë të reja, Emeli Sande më në fund është rikthyer. Ajo ka publikuar para pak minutash një video në rrjetet sociale, si Twitter, Facebook

Lexo me Shume

(Audio) Nicki Minaj, një version femër i Jay Z

    (Audio) Nicki Minaj, një version femër i Jay Z

Nicki Minaj ka publikuar papritur këngën e saj më të re në SoundCloud, të titulluar “The PinkPrint Freestyle”, të dielën mbrëma, duke surprizuar të gjithë admiruesit e saj. Në plot

Lexo me Shume

Justin Bieber dhe Diplo, gati për të na “ftohur” në mes të verës

  Justin Bieber dhe Diplo, gati për të na “ftohur” në mes të verës

Jeni gati për një tjetër bashkëpunim të Justin Bieber dhe Diplo? Bëni mirë të jeni, pasi këngëtari 22 vjeçar ka

Lexo me Shume

Së shpejti vjen “Engjëlli” i Alban Skënderajt

  Së shpejti vjen “Engjëlli” i Alban Skënderajt

Rreth një orë më parë, këngëtari Alban Skënderaj ka njoftuar në rrjetet sociale se një këngë e re është duke

Lexo me Shume

(Video) Obama këndon “One Dance” të Drake

  (Video) Obama këndon “One Dance” të Drake

Që Obama është një nga liderët më “të paparë” të Shtëpisë së Bardhë, kjo nuk është ndonjë habi e madhe.

Lexo me Shume

Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

  Rihanna njofton publikimin e kolonës zanore të “Star Treck”

Këngëtarja ka njoftuar gjatë së dielës se kënga e saj “Sledgehammer” do të debutojë në filmin “Star Trek Beyond”. Por

Lexo me Shume

Adele mposht emocionet në Glastonbury: Kam dashur gjithmonë ta bëj këtë

  Adele mposht emocionet në Glastonbury: Kam dashur gjithmonë ta bëj këtë

Të shtunën e 25 qershorit, Adele ka arritur të mposhtë emocionet dhe frikën e saj, duke realizuar atë që s’e

Lexo me Shume

Reagimi i Adeles teksa harron tekstin është i adhurueshëm

  Reagimi i Adeles teksa harron tekstin është i adhurueshëm

Askush nuk është perfekt, as Adele. Këngëtarja e hitit “Hello” ishte duke kënduar një ndër këngët e saj të preferuara

Lexo me Shume

9 këngët që u dedikohen nënave

  9 këngët që u dedikohen nënave

Më 8 maj festohet Dita e Nënave, ç’ka do të thotë: urime, lule, çokollata, dhurata. Është një kategori personash që nuk

Lexo me Shume

Më në fund! Bruno zbulon “Atë”…

  Më në fund! Bruno zbulon “Atë”…

Pritjes për të dëgjuar këngën më të re të Brunos mesa duket i ka ardhur fundi. Ditën e sotme, këngëtari

Lexo me Shume

Rikthehet Beyonce! Ia bën “bam” me një “Lemonade”

  Rikthehet Beyonce! Ia bën “bam” me një “Lemonade”

Menjëherë pas transmetimit të premierës botërore, “Lemonade” në kanalin HBO, Beyonce ka publikuar albumin e saj të gjashtë me të

Lexo me Shume

Ja si do ta shikoni këtë herë Soni Malajn

Ja si do ta shikoni këtë herë Soni Malajn

Bashkëpunimi me Skivin nuk është i vetmi që ka rezervuar Soni Malaj për ne. Ajo po përgatitet për një tjetër

Lexo me Shume

Ronela akoma e thyer, por nuk dorëzohet!

  Ronela akoma e thyer, por nuk dorëzohet!

Ronela Hajati, këngëtarja që nuk është vetëm e famshme për këngët e saj me stil, por edhe për sinqeritetin që

Lexo me Shume

Blunt & Real me ritme të ngrohta, “Vera” – projekti më i ri muzikor

  Blunt & Real me ritme të ngrohta, “Vera” – projekti më i ri muzikor

Edon Dedi, i njohur ndryshe si Dj Blunt, në bashkëpunim me Real, ka lançuar pasditen e sotme projektin më të

Lexo me Shume