Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "KAPSHTICE"

72 orë bllokim, rinis puna në pikën kufitare të Kapshticës

    72 orë bllokim, rinis puna në pikën kufitare të Kapshticës

Pas 72 orësh bllokim, ka nisur sërish puna në pikën kufitare të Kapshticës ndërprerë prej grevës së palës greke. Nënpunësit e doganave të gjithë Greqisë nisën të premten grevën 24

Lexo me Shume

Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

    Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

Për shkak të zgjatjes së grevës deri të hënën, dogana greke ka vendosur që të mos lejojë kalimin e shtetasve dhe mjeteve nga Shqipëria në Greqi dhe anasjelltas, edhe përgjatë

Lexo me Shume

Sekuestrohen 20 kg kanabis në Kapshticë, ndalohet çifti i të rinjve

    Sekuestrohen 20 kg kanabis në Kapshticë, ndalohet çifti i të rinjve

Policia kufitare e Kapshticës ka kryer sekuestrimin e 20 kg lëndë narkotike “Cannabis sativa”, ka vënë në pranga një shtetas dhe ka nisur procedimin penal ndaj një tjetre. Është arrestuar

Lexo me Shume

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

    Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka ndërprerë punën. Një defekt në sistem ka paralizuar punën prej orës 16:00 të ditës së sotme. Si pasojë, në dalje të vendit

Lexo me Shume