Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kanabis"

Mbi 1000 bimë kanabis në Dajt, shpallet në kërkim roja i shërbimit pyjor

    Mbi 1000 bimë kanabis në Dajt, shpallet në kërkim roja i shërbimit pyjor

Nga Anduena Llabani Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), mbi bazën e informacioneve të marra më parë kanë

Lexo me Shume

Sekuestrohen 11 kg kanabis në Kurbin, pranga 2 poseduesve të dyshuar për një tjetër rast trafiku droge

    Sekuestrohen 11 kg kanabis në Kurbin, pranga 2 poseduesve të dyshuar për një tjetër rast trafiku droge

Nga Anduena Llabani Gjatë një operacionit antikanabis të ndërmarrë në Kurbin janë sekuestruar 11 kilogramë lëndë narkotike dhe janë vënë në pranga dy poseduesit. Këta të fundit dyshohen se janë

Lexo me Shume

Operacion antikanabis edhe në Mat, sekuestrohen 310 bimë narkotike dhe shoqërohen dy persona

    Operacion antikanabis edhe në Mat, sekuestrohen 310 bimë narkotike dhe shoqërohen dy persona

Nga Anduena Llabani Një operacion i përbashkët i Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër, Komisariatit të Policisë Mat dhe SHÇBA pranë DVP Dibër është zhvilluar po gjatë ditës së sotme ku

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 4650 bimë kanabis, në pranga dy persona

    Vlorë, asgjësohen 4650 bimë kanabis, në pranga dy persona

Në vijim të operacioneve kundër drogës janë asgjësuar 4650 bimë narkotike Cannabis Sattiva, në fshatrat Kallarat dhe Mesaplik dhe janë sekuestruar 3 kg lëndë narkotike. Gjithashtu kanë rënë në pranga

Lexo me Shume

Mat, gjenden 2 kg kanabis në banesën e një çifti

    Mat, gjenden 2 kg kanabis në banesën e një çifti

Nga Anduena Llabani Lidhur me informacionin e dhënë me datë 05.10.2016, për operacionin policor antikanabis në territorin e rrethit Mat, ku policia, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit, asgjësoi 10.600

Lexo me Shume

Gjenden 7.250 bimë narkotike në Vlorë, në pranga gjashtë persona

    Gjenden 7.250 bimë narkotike në Vlorë, në pranga gjashtë persona

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë dhe Drejtorinë Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Policisë së Shtetit, në kuadër të procedimit penal nr.143/2016,

Lexo me Shume

Asgjësimi i 12.966 kg kanabis në Mat, vijon puna për identifikimin e autorëve, sekuestrohet një kamionçinë

    Asgjësimi i 12.966 kg kanabis në Mat, vijon puna për identifikimin e autorëve, sekuestrohet një kamionçinë

Nga Anduena Llabani Në lidhje me informacionin e dhënë me datë 29. 09. 2016, për operacionin policor anticannabis në territorin e rrethit Mat, ku policia për 3 ditë asgjësoi 12.966

Lexo me Shume

Kryeministri Rama: Shqipëria me shifër shkatërrimi të kanabisit që s’e ka asnjë vend tjetër

    Kryeministri Rama: Shqipëria me shifër shkatërrimi të kanabisit që s’e ka asnjë vend tjetër

Një ndër çështjet për të cilët kryeministri u pyet në “Opinion”-in e së enjtes ishte mbjellja dhe trafikimi i lëndëve narkotike. Pas fjalës së drejtuesit të emisionit se Shqipëria cilësohet

Lexo me Shume

Kanabisi në Malësinë e Tiranës, policia nis aksionin për asgjësimin

Kanabisi në Malësinë e Tiranës, policia nis aksionin për asgjësimin

Policia e Tiranës ka nisur aksionin për asgjësimin e bimëve narkotike Cannabis sattiva të zbuluar në Malësinë e Tiranës. Në

Lexo me Shume

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak më parë në Facebook një video ku shihen të ilustruara zonat me kanabis të

Lexo me Shume

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

Parcela të paprekura droge janë zbuluar në zonën e njohur si Malësia e Dajtit. Në parcelat e filmuara nga ajri,

Lexo me Shume

Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

  Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

Përkundër akuzave të opozitës për blerje votash në Dibër, ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, i ka vlerësuar pozitivisht

Lexo me Shume

Sekuestrohen 300 kg kanabis në Ishëm, gjendet 3 km larg pistës së avionit banesa e përshtatur për pastrim

  Sekuestrohen 300 kg kanabis në Ishëm, gjendet 3 km larg pistës së avionit banesa e përshtatur për pastrim

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të marra në

Lexo me Shume

Gazetarja Eni Vasili me kanabis në emision, antidroga ia sekuestron

  Gazetarja Eni Vasili me kanabis në emision, antidroga ia sekuestron

Moderatorja e emisionit “Studio e hapur”, Eni Vasili, është shfaqur në fillim të emisionit me një bimë kanabisi në dorë.

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

  Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 12 parcela me rreth 1527 rrënjë bimë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Asgjësimi

Lexo me Shume

Kapet gomonia me 2 ton drogë në Itali, pranga 5 shqiptarëve

  Kapet gomonia me 2 ton drogë në Itali, pranga 5 shqiptarëve

Gjatë një operacioni antikanabis të kryer në Ancona, policia italiane ka sekuestruar një gomone 8 metra të gjatë me 2 ton

Lexo me Shume

Asgjësohen 37.101 bimë kanabis, 3 të arrestuar

  Asgjësohen 37.101 bimë kanabis, 3 të arrestuar

Në kuadër të disa operacioneve të ndërmarra kundër kultivimit të bimëve narkotike në veri dhe jug të vendit, Policia e

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 6 parcela me 8810 bimë kanabis sativa

  Vlorë, asgjësohen 6 parcela me 8810 bimë kanabis sativa

Policia e Vlorës ka asgjësuar 6 parcela me 8810 rrënjë bime kanabis sativa, në kuadër të operacionit kundër prodhimit dhe

Lexo me Shume

Këlcyrë, asgjësohen 12,000 bimë kanabis

  Këlcyrë, asgjësohen 12,000 bimë kanabis

Policia e Këlcyrës ka asgjësuar 12,000 bimë kanabis gjatë një operacioni të zhvilluar në Këlcyrë. Sasia e bimës narkotike u

Lexo me Shume

Pranga punonjësit të Forcave Detare, u kap me 10 kg drogë

  Pranga punonjësit të Forcave Detare, u kap me 10 kg drogë

Policia e Durrësit ka vënë në pranga dy persona që u kapën në flagrancë me 10 kg lëndë narkotike e

Lexo me Shume

Tiranë-Memaliaj, asgjësohen 7,100 bimë “cannabis sativa”

  Tiranë-Memaliaj, asgjësohen 7,100 bimë “cannabis sativa”

Gjatë aksionit të policisë kundër kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, janë gjetur dhe asgjësuar 7,100 bimë narkotike “cannabis sativa”.

Lexo me Shume