Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kamikaz"

36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

    36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

Detaje të reja janë bërë publike nga sulmi i shënuar dje në aeroportin “Ataturk” të Turqisë. Deri më tani flitet për 36 viktima dhe 147 të plagosur. Ndërsa sipas “Associated Press”numri

Lexo me Shume

Alarm për bombë në Bruksel, kamikazi lëvizte me eksploziv në trup

    Alarm për bombë në Bruksel, kamikazi lëvizte me eksploziv në trup

Një kërcënim terrorist është shënuar gjatë kësaj të martë në Bruksel, rreth orës 05:30 me orën lokale. Shërbimet emergjente kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë kryer evakuimin e zonës,

Lexo me Shume

Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

    Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

Avioni i linjës “Egyptair” ka bërë një ulje emergjente në aeroportin “Larnaka” në Qipro, ku më pas autoritetet policore kanë bërë me dije lajmin e rrëmbimit të tij. Piloti i

Lexo me Shume

Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

    Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

Mediat lokale belge kanë identifikuar Najim Laachraoui si kamikazin e dytë të sulmeve terroriste në Bruksel. Fillimisht u mendua se 24-vjeçari Laachraoui ishte terroristi me kapelë, bomba e të cilit

Lexo me Shume