Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kallezim penal"

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

    Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, PD: Veliaj ka kryer 7 vepra penale

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon për vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj rreth një muaj më parë në landfillin e

Lexo me Shume

Vdekja e turistit rus në Himarë, i akuzuari kallëzon oficerin e policisë

    Vdekja e turistit rus në Himarë, i akuzuari kallëzon oficerin e policisë

Fatmir Kuçi, biznesmeni që akuzohet se shkaktoi vdekjen e turistit rus pas goditjes me mjet lundrues, ka kallëzuar në prokurori përmes avokatit të tij, oficerin e Policisë Gjyqësore në Vlorë.

Lexo me Shume

I kërkoi favore seksuale klientes së divorcuar, pezullohet nga detyra gjyqtari Shyqyri Çobo

    I kërkoi favore seksuale klientes së divorcuar, pezullohet nga detyra gjyqtari Shyqyri Çobo

Gjyqtari i Gjykatës së Beratit, Shyqyri Çobo, është pezulluar nga detyra me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda. Ai dyshohet për konsumimin e veprës penale të “Korrupsionit pasiv të

Lexo me Shume

Nazime Visha kërcënohet me jetë, kallëzon gruan e Fiqiriut

    Nazime Visha kërcënohet me jetë, kallëzon gruan e Fiqiriut

Pak kohë pasi është liruar, Nazime Visha është kërcënuar me jetë nga bashkëshortja  e Fiqiri Muçës, Mynyre Muça. Mësohet se vetëm pak ditë më parë, e veja e Fiqiri Muçës

Lexo me Shume

PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

    PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Osman Stafa, ka depozituar së fundmi një kallëzim penal në prokurori për Bashkinë e Durrësit dhe kryetarin e saj, Vangjush Dako. Konkretisht, kallëzimi është

Lexo me Shume

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

    PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal. Deputeti i PD-së, Arben Ristani

Lexo me Shume