Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kalendari gregorian"

Arabia Saudite braktis kalendarin islamik, kalon në atë perëndimor. Ja arsyeja

    Arabia Saudite braktis kalendarin islamik, kalon në atë perëndimor. Ja arsyeja

Arabia Saudite ka vendosur së fundmi të kalojë në kalendarin perëndimor, atë Gregorian, si një formë për të shpëtuar financat publike. Një vendim themelor në vendin që cilësohet si vendlindja

Lexo me Shume