Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "kafe"

Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

    Ç’ndodh me trupin tonë kur ndalojmë së konsumuari kafe?

  Janë të pafundme herët kur kemi dëgjuar kolegët, miqtë apo familjarët teksa ankohen për dhembje koke pasi nuk kanë konsumuar filxhanin e përditshëm të kafesë. Madje janë të shpeshta

Lexo me Shume

Studimi holandez: Vera dhe kafeja, të mira për zorrët

    Studimi holandez: Vera dhe kafeja, të mira për zorrët

Nëse deri tani i kemi besuar shprehjes “Një mollë në ditë mban mjekun larg”, studimi i ri i kryer nga disa studiues holandez flet për të njëjtin efekt pozitiv të

Lexo me Shume

Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

    Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

Gjithmonë jeni në kërkim të mënyrave sesi mund të zgjoheni në mëngjes dhe si mund të flini në darkë. Mendimi i parë pasi ka rënë alarmi është të merrni një

Lexo me Shume

Ja pse kafeja me kripë nuk është edhe aq e keqe sa mendoni

    Ja pse kafeja me kripë nuk është edhe aq e keqe sa mendoni

Mëngjes i vrenjtur, pak orë gjumë dhe një ditë e ngarkuar… kjo është panorama që na bën të mos lëvizim nga shtrati. Por e kemi një zgjidhje: kafe! Edhe pse

Lexo me Shume