Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Kabul"

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Zëdhënësi i Policisë së Kabulit, Basir Mujahid, ka bërë me dije se 12 persona mbetën të vdekur si pasojë e një sulmi të kryer gjatë natës në Universitetin Amerikan në

Lexo me Shume

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

    ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

Një shpërthim ka tronditur sot kryeqytetin afgan, Kabul. Si pasojë e një shpërthimi në mes të një marshi protestues kanë humbur jetën 61 persona dhe janë plagosur 207 të tjerë.

Lexo me Shume