Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Juventus"

Merkato – Witsel-Matuidi, Juventus gati për goditjen e dyfishtë

    Merkato – Witsel-Matuidi, Juventus gati për goditjen e dyfishtë

Në shtëpinë e Juventus-it po mendohet për fazën post-Pogba, edhe pse nuk ka ende asgjë zyrtare për largimin e tij. Për arsye edhe të dëmtimit të gjatë të Claudio Marchisio-s,

Lexo me Shume

Paul Pogba ironizon mediat për largimin e tij nga Juventusi

    Paul Pogba ironizon mediat për largimin e tij nga Juventusi

Në cilën skuadër do të luajë Paul Pogba sezonin e ardhshëm? Manchester United dhe Real Madrid janë skuadrat që përfliten si destinacioni i radhës i mesfushorit francez, edhe pse çdo

Lexo me Shume

Presidenti i Napoli-t: Higuain, një njeri fals!

    Presidenti i Napoli-t: Higuain, një njeri fals!

Presidenti i Napoli-t, Aurelio De Laurentis, ka zgjedhur t’i kthejë përgjigje me të njëjtën monedhë Gonzalo Higuain, i cili në konferencën e prezantimit te Juventusi u shpreh se ishte larguar

Lexo me Shume

Higuain është një lojtar i Juventus-it. 90 milionë euro për Napoli-n

    Higuain është një lojtar i Juventus-it. 90 milionë euro për Napoli-n

Tashmë mund të quhet një çështje e mbyllur! Në pritje të deklaratës zyrtare të Juventus-it, Beppe Marotta ka formalizuar blerjen e sulmuesit Gonzalo Higuain. Ai ka depozituar në zyrën e

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

    Merkato – Manchester United interesohet për Leonardo Bonucci-n

“Djajtë e kuq” shpresojnë që të shkëpusin një tjetër futbollist me rëndësi nga Juventusi, pas marrëveshjes thuajse të kryer me francezin Paul Pogba. Sipas asaj që raporton “Manchester Evening News”,

Lexo me Shume

Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare

    Juventus – Higuain ka kryer vizitat mjekësore. Gati kontrata 4-vjeçare

Higuain tek Juventus! Flitet se ditën e djeshme argjentinasi ka kryer vizitat mjekësore në Madrid, ditë pasi kishte arritur marrëveshjen me klubin bardhezi për një kontratë 4-vjeçare me 7,5 milionë

Lexo me Shume

Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

    Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

Sezoni i ri futbollistik 2016-2017 i Serisë A italiane ka marrë formë! Ditën e djeshme është përcaktuar kalendari zyrtar i ndeshjeve që do të luhen duke filluar nga data 20

Lexo me Shume

Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

    Merkato – Trajneri Montella dëshiron Cuadrado-n. Milan hidhet në sulm!

Pavarësisht se në dukje në shtëpinë e Milan-it mbizotëron një heshtje e plotë, puna për ndërtimin e skuadrës së sezonit të ri vazhdon dita-ditës. Me kërkesë të trajnerit të sapoardhur

Lexo me Shume

Juventus – Paul Pogba kërkon largimin!

  Juventus – Paul Pogba kërkon largimin!

Paul Pogba, gati për t’u larguar! Sipas informacioneve të fundit, mesfushori francez ka kërkuar të zgjidhë kontratën me Juventus-in për

Lexo me Shume

Merkato – Pogba-Manchester United, gati marrëveshja. Mino Raiola ndodhet në Angli.

  Merkato – Pogba-Manchester United, gati marrëveshja. Mino Raiola ndodhet në Angli.

Zërat për kalimin e Paul Pogba tek Manchester United, me lakimin e javëve janë bërë gjithnjë e më të fortë!

Lexo me Shume

Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

  Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

Trajneri i ri i Chelsea, italiani Antonio Conte, shprehet se mesfushori Juan Cuadrado është pjesë e planeve të tij për

Lexo me Shume

Higuain te Juventusi? Gëzojnë tifozët e Manchester United: “… atëherë Pogba vjen te ne”

  Higuain te Juventusi? Gëzojnë tifozët e Manchester United: “… atëherë Pogba vjen te ne”

Lajmi për kalimin e mundshëm të Gonzalo Higuain te Juventusi për shifrën “e çmendur” të 94 milionë eurove në vetëm

Lexo me Shume

Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

  Merkato – Manchester United, “çmenduri” për të marrë Paul Pogba

Jose Mourinho shpreson të ‘rrëmbejë’ Paul Pogba-në! Pas përgjigjes së parë negative nga ana e Juventusi-it për ofertën prej 95

Lexo me Shume

Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

  Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

Në Itali, të gjithë të çmendur pas Marko Pjaca-s! ‘Fjala’e fundit e talentit kroat, futbollist i Dinamos së Zagrebit ishte

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea e Manchester United, ‘luftë’ për blerjen e Bonucci-t

  Merkato – Chelsea e Manchester United, ‘luftë’ për blerjen e Bonucci-t

Mbrojtësi Leonardo Bonucci po tregon sërish vlerat e tij në 2 paraqitjet e para në fazën e grupeve të Euro

Lexo me Shume

(Foto) Mediat franceze “kryqëzojnë” Pogba-në për këtë gjest të shëmtuar!

  (Foto) Mediat franceze “kryqëzojnë” Pogba-në për këtë gjest të shëmtuar!

Me fitoren e djeshme në minutat e fundit përballë Kombëtares Shqiptare, Franca arriti të siguronte kualifikimin për në fazën tjetër

Lexo me Shume

Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

  Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

Nuk ka më qetësi mes Miralem Pjanic dhe skuadrës së Romës. Mesfushori boshnjak, i cili pritet të zyrtarizojë transferimin e

Lexo me Shume

Juventus – Mateo Kovaçiç, një alternativë “low cost” për mesfushën

  Juventus – Mateo Kovaçiç, një alternativë “low cost” për mesfushën

Edhe pse ende jo zyrtarisht, Dani Alves mund të quhet futbollist i Juventusit tashmë. Pas sigurimit të mbrojtësit brazilian, ekipi

Lexo me Shume

Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

  Barcelona: Mascherano dhe Dani Aves, jashtë fotove të fanellave të reja

Zërat për transferimet e mundshme të Javier Mascherano dhe Dani Alves te Juventusi i kanë bërë gazetarët e “Gazzetta dello

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

  Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

Ekipi i Chelsea-s ka si qëllim që të nënshkruajë me një sulmues të madh për sezonin e ardhshëm. Gonzalo Higuain,

Lexo me Shume

Milan-Mihajloviç: Vjen më në fund prishja e kontratës

  Milan-Mihajloviç: Vjen më në fund prishja e kontratës

Mund të quhet e mbyllur tashmë lidhja mes trajnerit serb Sinisa Mihajloviç dhe ekipit të Milanit, filluar me shumë entuziazëm

Lexo me Shume