Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Johannes Hahn"

Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

    Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur ditën e sotme se hapja e kapitullit të 35-të në negociatat për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian mund të cilësohet si etapa

Lexo me Shume

10 shqiptarë ndër 20 viktimat, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

    10 shqiptarë ndër 20 viktimat, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

Numri i viktimave shkaktuar nga përmbytjet në Maqedoni ka arritur në 20, ndër të cilët 10 prej tyre janë shqiptarë. Dhjetëra të plagosur, katër të zhdukur dhe mbi 1,000 banorë

Lexo me Shume

PE në fokus Shqipërinë, Hahn: Më 21 korrik, një vendim patjetër për reformën në drejtësi

    PE në fokus Shqipërinë, Hahn: Më 21 korrik, një vendim patjetër për reformën në drejtësi

Reforma në drejtësi në Shqipëri është në qendër të diskutimit të sotëm në Komisionin e Jashtëm të PE-së. Në fjalën e tyre, eurodeputetët kanë theksuar rëndësinë që ka miratimi i

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

    Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të gjejë sa më shpejt kompromisin lidhur me reformën në drejtësi. Ai i

Lexo me Shume

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

    Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka reaguar pas letrës publike që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka dërguar kryedemokratit Lulzim Basha. Ai ka përshëndetur iniciativën e kreut

Lexo me Shume

Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

    Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, eurokomisioneri Johanes Hahn dha mesazhet e tij në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Ai theksoi se reforma në

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

    Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

Një ditë pëpara vizitës së eurokomisionerit Johannes Hahn, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, bëri të ditur ndër të tjera për “News 24” se Hahn do të diskutojë me palët politike

Lexo me Shume