Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Joe Biden"

Politikani i njohur amerikan bën “selfie” me Joleza Kokën

    Politikani i njohur amerikan bën “selfie” me Joleza Kokën

Ish-kryetarja e FRESSH-it, Joleza Koka, e cila u përfol për deklaratat e saj teksa ishte ende kryetare e Forumit Rinor Socialist Shqiptar, duket se po ndjek nga afër zhvillimet elektorale

Lexo me Shume

Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

    Joe Biden takon Majlinda Kelmendin: Më bëtë të ndihem si hero!

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Kosovë, ku është takuar me krerët më të lartë të shtetit. Në konferencën për mediat të mbajtur pas

Lexo me Shume

Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

    Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kosovë pas përfundimit të vizitës zyrtare në Serbi, në kuadër të përmirësimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. Vetëm pak minuta më parë, ai

Lexo me Shume

Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

    Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka mirëpritur ditën e sotme zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden. Pas zhvillimit të këtij takimi, ai është shprehur se marrëdhëniet mes dy vendeve janë drejt përmirësimit.

Lexo me Shume

Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

    Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të vizitojë Turqinë më 24 gusht. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri turk Binali Yıldırım, në një deklaratë të

Lexo me Shume

Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

    Turi ballkanik i Joe Biden, viziton Kosovën dhe Serbinë

Në një deklaratë të fundit, Shtëpia e Bardhë ka bërë me dije se zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden do të zhvillojë një tur ballkanik, ku do të ndalet edhe në Kosovë

Lexo me Shume

Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

    Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur në Washington me ftesë të zv/presidentit Joe Biden. Përmes një postimi në “Facebook”, ajo shprehet: “Sot në Washington u prita në Shtëpinë e

Lexo me Shume