Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Jetimore"

Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

    Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, ka prezantuar ditën e sotme një plan veprimi për të mbajtur në kontroll qendrat jetimore në Shqipëri. Kjo masë vjen pas skandalit të shënuar

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

    Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

Lidhur me skandalin më të fundit të shënuar në një jetimore në qytetin e Shkodrës, Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, deklaroi në një lidhje direkte për emisionin “Top Story”

Lexo me Shume

3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

    3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

Drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijës në Durrës, ku ndodhi akti i rëndë i dhunës ndaj jetimit 3-vjeçar nga kujdestarja e turnit, është shkarkuar nga detyra. Vetë Ministri i Mirëqenies Sociale,

Lexo me Shume