Blitz

Tag "Japoni"

Japoni, dënohet artistja që krijon objekte në formën e vaginës

    Japoni, dënohet artistja që krijon objekte në formën e vaginës

Një artiste japoneze, e cila krijon objekte të cilat kanë formën e vaginës së saj, u dënua pas një procesi të gjatë për akte të pahijshme. Një gjykim që pritet

Read Full Article

Japonia ‘goditet’ sërish nga tërmetet! Numërohen viktima dhe qindra të plagosur

    Japonia ‘goditet’ sërish nga tërmetet! Numërohen viktima dhe qindra të plagosur

Tronditet Japonia, për herë të parë pas katastrofës në Fukushima! 2 tërmete të fuqishme me magnitudë më të lartë se 6 janë ndjerë mes mbrëmjes të së enjtes dhe ditës

Read Full Article

(Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

    (Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

Kompania japoneze “Tenga” po tenton të çojë në një nivel superior ndjenjën e vetëkënaqësisë. Në mënyrë që ta bëjë masturbimin sa më të paimagjinueshëm, të thjeshtë e sa më real,

Read Full Article

Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

    Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

Shkenca sot vrapon shpejt, aq sa ndonjëherë nuk arrijmë t’i absorbojmë arritjet e saj. Shkencëtarët japonezë kanë krijuar testin e lëkurës artificiale me gjithë vështirësitë që ky eksperiment përmbante e që u

Read Full Article

(Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë

    (Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë

Vërtet interesante është aparatura e krijuar së fundmi në Japoni! Bandai Namco ka arritur të krijojë një aparat kërkimor  për realitetin virtual, i cili teston frikën që kanë njerëzit nga

Read Full Article

Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

    Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

Sot, më 29 mars, është miratuar dhe ka hyrë në fuqi ligji mbi sigurinë ushtarake në Japoni. Vetë kryeministri Shinzo Abe ka kërkuar me ngulm votimin e këtij ligji në

Read Full Article