Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Italia"

Tërmeti në Itali, solidarizohen të famshmit ndërkombëtarë

Tërmeti në Itali, solidarizohen të famshmit ndërkombëtarë

Italia u gjunjëzua nga tërmeti 6.2 ballë, lëkundjet e forta të të cilit shkaktuan viktima të shumta në njerëz dhe dëme të jashtëzakonshme materiale. Përpara kësaj katastrofe natyrore, shumë të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

    Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

Nëse rezultati përfundimtar i përballjes Gjermani-Itali do të dilte ndryshe, me siguri sot të gjithë do të merreshin me Bastian Schweinsteiger e me zgjedhjen e tij për të goditur 11-metërshat

Lexo me Shume

Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

    Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

Sonte në mbrëmje luhet ndeshja e shumëpritur Gjermani-Itali, e cila do të nxjerrë skuadrën e tretë gjysmëfinaliste të Euro 2016, pas Portugalisë dhe Uellsit. Favoritët mbeten gjermanët, edhe pse paraqitjet

Lexo me Shume

Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

    Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

Lajme aspak të mira vijnë për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes me Gjermaninë, e vlefshme për fazën çerekfinale të Euro 2016, e cila do të luhet mbrëmjen e së

Lexo me Shume

Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

    Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

Humbjet e djeshme për fazën e 1/8-ave të Euro 2016, njëra përballë Italisë me rezultatin 0-2 dhe tjetra përballë Islandës me rezultatin 1-2, kanë bërë që Kombëtarja Spoanjolle dhe ajo

Lexo me Shume

Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

    Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

Spanja vazhdon të konsiderohet si një nga favoritet e mëdha të Euro 2016, edhe pse në 3 paraqitjet e para të fazës së grupeve nuk është shfaqur në nivelet më

Lexo me Shume

Euro 2016 – 3-shja e mbrojtjes italiane mahniti gjithë botën!

    Euro 2016 – 3-shja e mbrojtjes italiane mahniti gjithë botën!

Kombëtarja italiane që u pa në përballjen e parë kundër Belgjikës jo vetëm që i la të gjithë gojëhapur, po bëri dhe shumë skeptikë të dashuroheshin me të. Krahas golashënuesve,

Lexo me Shume

“Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

    “Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

Faqja “Transit Albania dhe Italia” në rrjetin social Facebook, e cila ka gati 27 ditë që është krijuar, është bërë edhe më e njohur gjatë 24 orëve të fundit. Ajo

Lexo me Shume