Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Iraku"

Mosul, nis operacioni për rimarrjen e qytetit irakian nga ISIS

    Mosul, nis operacioni për rimarrjen e qytetit irakian nga ISIS

Iraku ka nisur operacionin për rimarrjen e qytetit të Mosulit nga Shtetit Islamik. Sulmi që nisi të hënën, erdhi si rezultat i bashkëpunimit mes forcave kurdë Peshmerga, qeverisë irakiane dhe

Lexo me Shume

Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

    Irak, dyshime se ISIS ka sulmuar bazën e SHBA-ve me gaz mustardë

Disa zyrtarë amerikanë kanë shprehur dyshimet se Shteti Islamik ka sulmuar me një raketë bazën ushtarake ajrore El-Kajjara, ku veprojnë trupat amerikane dhe ato irakiane. Pas shpërthimit, trupat amerikane kanë

Lexo me Shume

Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

    Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

Të paktën 11 foshnja të porsalindura kanë mbetur të vdekura si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një spital në Bagdad (Baghdad), kryeqytetin e Irakut. Lajmi është bërë i ditur

Lexo me Shume

Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

    Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

Në një deklaratë të përbashkët, liderët e Bashkimit Europian dënuan sulmet e shënuara sot në Bruksel. Ata u shprehën se janë të vendosur për t’u përballur me këtë kërcënim, i

Lexo me Shume