Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "interviste"

Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

    Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

Kreu i Kuvendit e njëherazi kryetari i LSI-së, Ilir Meta, shprehet i sigurt se nuk ka ndonjë çështje të ngritur ndaj tij, pasi të gjitha çështjet kanë qenë politike. Ai

Lexo me Shume

Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

    Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, e ka cilësuar si raskapitëse punën e bërë për miratimin e reformës në drejtësi. Në një intervistë për “Deutche Welle”, ambasadorja shprehet se

Lexo me Shume

(Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

    (Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

Pas fitores të Medaljes së Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës, atletja shqiptare është kthyer në Shqipëri, ku nuk iu rezervua një pritje madhështore, nuk kishte asnjë përfaqësues qeveritar. Në

Lexo me Shume

Nuk do ta besoni se cilit artist do të donte t’i ngjante Diplo

    Nuk do ta besoni se cilit artist do të donte t’i ngjante Diplo

Një nga DJ-t më të suksesshëm të momentit dhe krijuesi i “Lean On”, Diplo, ka dhënë një intervistë të gjatë për Billboard, ku ka treguar eksperiencat dhe opinionet lidhur me

Lexo me Shume

(Intervistë) Renato Mekolli: Në planet e mia, pse jo, një këngë hip hop ose një baladë latine

    (Intervistë) Renato Mekolli: Në planet e mia, pse jo, një këngë hip hop ose një baladë latine

Renato Mekolli është një nga figurat më interesante që kemi njohur në konkursin e gatimit “Masterchef” në Top Channel. Tashmë i famshëm në Greqi dhe në Shqipëri, jo vetëm për

Lexo me Shume

(Intervistë) Mentor Kikia: “Nuk jam maskilist, por kundër kurvërisë si model suksesi”

    (Intervistë) Mentor Kikia: “Nuk jam maskilist, por kundër kurvërisë si model suksesi”

Ka bërë mjaft bujë shkrimi në “Gazetën Shqiptare”, si dhe statusi në Facebook i  Mentor Kikias, që janë publikuar para disa ditësh. I kontaktuar nga Blitz.al, Kikia ka dhënë detaje

Lexo me Shume

Arian Çani për Genta Ismailin: S’më ka pëlqyer kurrë ajo femër!

    Arian Çani për Genta Ismailin: S’më ka pëlqyer kurrë ajo femër!

I ftuar në emisionin “Elite Zone”, moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, deklaroi se kurrë nuk do e puthte këngëtaren Genta Ismaili. I pyetur nga moderatorja nëse “Genta

Lexo me Shume

Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

    Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

Në një intervistë për gazetarin Ricard Quest të CNN-së, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, foli ndër të tjera për zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai tha se zgjedhja e Donald Trump

Lexo me Shume

Aurela Gaçe: Ja kur fiton Skerdi

  Aurela Gaçe: Ja kur fiton Skerdi

Edhe pse rrjetet sociale të Aurela Gaçes janë të mbushura me foto e video të performancave të saj “live”, ylli

Lexo me Shume