Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Inter"

De Boer, trajneri i ri i Interit: Icardi nuk është në shitje

    De Boer, trajneri i ri i Interit: Icardi nuk është në shitje

Frank de Boer është zyrtarizuar paraditen e sotme si trajneri i ri i Interit. Holandezi ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Interin, pas karrierës së tij si trajner tek Ajaxi.

Lexo me Shume

Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

    Bastian Schweinsteiger largohet nga M. United? Milan e Inter ëndërrojnë…

Bastian Schweinsteiger i cili sot feston ditëlindjen e tij të 32-të, po mendon të nisë një aventurë të re në karrierë. Pas disa muajve intensivë, mes zhgënjimit të eliminimit nga

Lexo me Shume

Wanda Nara, tashmë edhe aktore…

    Wanda Nara, tashmë edhe aktore…

Ashtu si çdo vit në prag të Krishtlindjes, edhe këtë vit do të dalë një film i ri i serive të “cinepanettone”-s, i cili do të titullohet “Krishtlindje në Londër 

Lexo me Shume

Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

    Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

Sezoni i ri futbollistik 2016-2017 i Serisë A italiane ka marrë formë! Ditën e djeshme është përcaktuar kalendari zyrtar i ndeshjeve që do të luhen duke filluar nga data 20

Lexo me Shume

Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

    Merkato – Talenti Marko Pjaca, Milan apo Juventus?

Në Itali, të gjithë të çmendur pas Marko Pjaca-s! ‘Fjala’e fundit e talentit kroat, futbollist i Dinamos së Zagrebit ishte përgjigja negative që ai i dha ofertës së Napolit, pavarësisht

Lexo me Shume

“Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

    “Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

Sigurisht që nuk ka qenë kjo mënyra më e mirë e nisjes së ditës për tifozët e Interit, të cilët prisnin me padurim të dëgjonin “live” fjalët e para të

Lexo me Shume

Inter me një pronar të ri?

    Inter me një pronar të ri?

Inter gati të ndryshojë sërish pronarë. Erick Thohir, ai që sot ndodhet në krye të klubit dhe grupi “Suning” kanë arritur marrëveshjen për të transferuar në grupin kinez shumicën e

Lexo me Shume

Massimo Moratti: Në sezonin 1958-1959, Pele’ ishte futbollist i Inter-it

    Massimo Moratti:  Në sezonin 1958-1959, Pele’ ishte futbollist i Inter-it

“Mbaj mend shumë mirë që kemi përpiluar një kotratë të rregullt me Santos pas marrëveshjes me Pele, për sezonin 1958-1959!” Këto janë fjalët e Massimo Moratti-t të thëna ditën e

Lexo me Shume

Icardi: Absolutisht do të qëndroj tek Inter!

  Icardi: Absolutisht do të qëndroj tek Inter!

Sulmuesi argjentinas Mauro Icardi, i cili u përfol për një transferim në Premier League, tashmë e ka vendosur se do

Lexo me Shume

Mançini e pranon: Interi në këtë gjendje edhe për fajin tim

  Mançini e pranon: Interi në këtë gjendje edhe për fajin tim

Trajneri Roberto Mançini e pranon se një pjesë e fajit për sezonin e dobët të skuadrës së Interit i përket

Lexo me Shume

Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

  Rei Manaj i shpreh dashurinë Interit

Fitorja e Interit kundër Juventusit në finalen e Kupës së Italisë për të rinj javën e kaluar, pa si protagonist

Lexo me Shume

Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Çfarë bomberi ka Shqipëria!

  Rey Manaj është emri i futbollistit shqiptar, me origjinë nga Lushnja, që i dhuroi fitoren Interit në derbin e

Lexo me Shume

Ish-interisti Adriano: Në Itali janë thënë shumë gënjeshtra për mua

  Ish-interisti Adriano: Në Itali janë thënë shumë gënjeshtra për mua

Ju kujtohet Adriano, njëri prej sulmuesve më të talentuar e më premtues të Interit vite më parë? I konsideruar tashmë

Lexo me Shume

Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

  Skandali i Panamasë, i përfshirë edhe klubi i Interit

Në skandalin e korrupsionit të “Panama Papers” zbulohet se është përfshirë edhe ekipi i Interit. Mediat italiane, ndër to e

Lexo me Shume

Vazhdon dueli Maxi Lopez – Icardi. Interisti: Unë nuk jam injorant si ai

  Vazhdon dueli Maxi Lopez – Icardi. Interisti: Unë nuk jam injorant si ai

Të gjithë e kujtojnë historinë “Maxi Lopez-Wanda Nara-Mauro Icardi”, këtë trekëndësh dashuri-tradhti që vazhdon edhe sot të ngjallë kureshtjen e

Lexo me Shume

Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

  Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

Vetëm pak muaj pasi është larguar nga ekipi i Interit, Mateo Kovaçiç mund të rikthehet në qytetin e Milanos. Ky

Lexo me Shume

Mourinho “tradhton” Interin

  Mourinho “tradhton” Interin

Ndryshe nga ç’ka ndodhur deri sot, ajo që mund t’i vijë skuadrës dhe tifozave të Interit nga ish-trajneri Jose Mourinho

Lexo me Shume