Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "INTEGRIMI"

BE konfirmon: Serbia arrin konsensusin për hapjen e negociatave për integrim

    BE konfirmon: Serbia arrin konsensusin për hapjen e negociatave për integrim

Bashkimi Europian konfirmoi të martën se është arritur një konsensus për hapjen e kapitujve të rinj të negociatave me Serbinë. Kjo për shkak se asnjë prej 28 shteteve anëtare nuk

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

    Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

Një ditë pëpara vizitës së eurokomisionerit Johannes Hahn, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, bëri të ditur ndër të tjera për “News 24” se Hahn do të diskutojë me palët politike

Lexo me Shume

Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

    Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckeinstein, ka deklaruar se Shqipëria është në rrugën e duhur, ndaj mund të nisë çelja e negociatave. Gjatë raportimit të sotëm në Parlamentit Europian, ai tha

Lexo me Shume