Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "India"

Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

    Në Indi femrat vazhdojnë të masakrohen. Ja rasti më i fundit

Përdhunimi i tmerrshëm dhe vrasja e një gruaje në Kerala ka hapur  debatet lidhur me mungesën e mbrojtjes për gratë e kastave më të ulëta në Indi. 30-vjeçarja e quajtur

Lexo me Shume

6 vendet që po shpenzojnë një pasuri të tërë për ujë

    6 vendet që po shpenzojnë një pasuri të tërë për ujë

Teksa Perëndimi e ka ujin e pijshëm domosdoshmëri, 650 milionë njerëz në të gjithë botën e kanë ujin një luks. Studimi “Water: At What Cost? The State of the World’s

Lexo me Shume