Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Indi"

Avioni bën ulje emergjente, foshnja 2 muajshe ndërron jetë në aeroport

    Avioni bën ulje emergjente, foshnja 2 muajshe ndërron jetë në aeroport

Një foshnje 2 muajshe që vuante nga sëmundja e zemrës është përkeqësuar në bordin e avionit teksa ishte duke fluturuar me prindërit e tij. “IndiGo”, që ishte nisur nga qyteti

Lexo me Shume

Indi, zhduket avioni me 29 persona në bord

    Indi, zhduket avioni me 29 persona në bord

Një avion Antonov AN-32 i aeronautikës ushtarake indiane me 29 persona në bord është zhdukur nga radarët, ndërkohë që po udhëtonte drejt Port Blair. Disa burime ushtarake të New Delhi-t

Lexo me Shume

Qeni hero përleshet me 4 kobra për të shpëtuar familjen kujdestare

    Qeni hero përleshet me 4 kobra për të shpëtuar familjen kujdestare

  Shprehjen se qeni është miku më i mirë i njeriut, askush nuk ka arritur ta rrëzojë deri sot. Në fshatin Sebekapur të provincës Gajapati, 400 km nga Bhubanesëar, në

Lexo me Shume

Ngrohja globale – Në vitin 2060 më shumë se 1 miliard njerëz në rrezik nga përmbytjet

    Ngrohja globale – Në vitin 2060 më shumë se 1 miliard njerëz në rrezik nga përmbytjet

Një studim britanik jep alarmin për sa u përket pasojave që sjell ndryshimi i klimës. Në vitin 2060, më shumë se 1 miliard njerëz në mbarë botën do të jetojnë

Lexo me Shume

Në Indi akuzojnë djallin: Në një fshat, 80 vetëvrasje në 3 muaj

    Në Indi akuzojnë djallin: Në një fshat, 80 vetëvrasje në 3 muaj

Në Badi të Indisë janë të sigurt: një prezencë djallëzore po i shtyn njerëzit të vetëvriten. Ky fshat me 2500 banorë është vënë në qendër të vëmendjes për rritjen e

Lexo me Shume

I vdes aktorja e preferuar, vret veten para djalit dy vjeç

    I vdes aktorja e preferuar, vret veten para djalit dy vjeç

Keni menduar ndonjëherë se deri ku mund të shkojë fiksimi pas një personazhi të famshëm? Epo, ky fiksim mund të shkojë përtej imagjinatës suaj. Kështu ka ndodhur edhe me Madhu

Lexo me Shume