Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "imunitet"

Zbulohet në SHBA bakteri rezistent ndaj çdo antibiotiku

Zbulohet në SHBA bakteri rezistent ndaj çdo antibiotiku

  Autoritetet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë zbuluar, në trupin e një 49-vjeçareje nga Pensilvania, një lloj bakteri, i cili i mbijeton çdo lloj antibiotiku. Sipas shkencëtarëve, ky

Lexo me Shume

Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

    Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

Në seancën e kësaj të premteje, shumica dërrmuese në parlamentin turk ka miratuar heqjen e imunitetit parlamentar për deputetët prokurdë. Kryetari i Parlamentit, Ismail Kahraman, deklaroi se janë mbledhur më

Lexo me Shume

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

    (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë fushave të rëndësishme të jetës. Një rast i tillë është

Lexo me Shume