Blitz

Tag "Ilir Meta"

Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

    Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

Abuzimi me fëmijët në Shkodër ka qenë në qendër të diskutimit mes kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe Avokatit të Popullit, Igli Totozani. Kryeparlamentari shprehu shqetësimin për këtë

Read Full Article

Çelet në Durrës forumi Shqipëri-Serbi, Hoffmann: Stabilizimi i rajonit, në interest të BE

    Çelet në Durrës forumi Shqipëri-Serbi, Hoffmann: Stabilizimi i rajonit, në interest të BE

Në qytetin e Durrësit është çelur sot forumi Shqipëri-Serbi, aktivitet ku ka qenë i pranishëm edhe ambasadori gjerman Helmut Hoffmann. Në fjalën e tij gjatë këtij aktiviteti, ai theksoi se

Read Full Article

Meta për reformën në drejtësi: Përfundoi dje, të gatshëm për ta votuar në çdo moment

    Meta për reformën në drejtësi: Përfundoi dje, të gatshëm për ta votuar në çdo moment

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar sot lidhur me dakordësinë e arritur në Komisionin e Reformës në Drejtësi. Në një prononcim për mediat, ai tha se grupi

Read Full Article

Meta për reformën në drejtësi: Të ndjekim rekomandimet e ERALIUS

    Meta për reformën në drejtësi: Të ndjekim rekomandimet e ERALIUS

Gjatë konferencës “Drejtësia në udhëkryqin e transformimit” me studentet e Universitetit “Luarasi”, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi rëndësinë e mbylljes së procesit të reformës në drejtësi përpara

Read Full Article

Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

    Konferenca rajonale e grave parlamentare, Meta: Nevojiten ndryshime në ligj, barazia gjinore mbetet sfidë

Konferenca rajonale e grave parlamentare është duke u zhvilluar sot në Tiranë nën drejtimin e deputetes Arta Dade. I pranishëm në punimet e kësaj konference është edhe kryeparlamentari Ilir Meta,

Read Full Article

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

    Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin dhe eurodeputetin Knut Fleckeinstein. Pritet që takimi mes

Read Full Article

25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

    25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

Në aktivitetin e zhvilluar me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi rolin e Kuvendit në proceset transformuese të vendit. Ai foli

Read Full Article

Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

    Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

Problemet që has Komuniteti Rom kanë qenë tema kryesore e diskutimit zhvilluar në sallën e pritjeve të Kryesisë së Kuvendit, vetëm dy ditë përpara zhvillimit të “Ditës Ndërkombëtare të Romëve”.

Read Full Article

Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta

  Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta

Një ditë përpara seancës plenare, kryeministri Rama ka takuar mëngjesin e sotëm kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta, në Kryesinë e

Read Full Article