Blitz

Tag "Ilir Meta"

PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

    PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

Në seancën e sotme plenare, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, i është kundërvënë kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Duke iu referuar vizitës zyrtare të Metës

Read Full Article

Meta në Greqi: Të diskutojmë në interes të së ardhmes së përbashkët

    Meta në Greqi: Të diskutojmë në interes të së ardhmes së përbashkët

Gjatë vizitës zyrtare në Greqi, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur se me vizitën e tij synon ndër të tjera të nxisë bashkëpunimin politik mes parlamenteve të

Read Full Article

Kryeparlamentari Meta, vizitë treditore në Greqi: Do të shërbejë për intensifikim të bashkëpunimit

    Kryeparlamentari Meta, vizitë treditore në Greqi: Do të shërbejë për intensifikim të bashkëpunimit

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur ditën e sotme një vizitë zyrtare në Greqi me ftesë të homologut grek, Nikolaos Voutsis. Gjatë kësaj vizite zyrtare, ai do

Read Full Article

Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

    Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

Në një prononcim për mediat, kryeparlamentari Ilir Meta reagoi lidhur me protestën e paralajmëruar të Shoqërisë Civile që kundërshton ligjin për mbetjet urbane. Një ditë përpara protestës, ai u shpreh

Read Full Article

Sesioni i ri parlamentar, Ilir Meta: Ditë reflektimi për politikën tonë

    Sesioni i ri parlamentar, Ilir Meta: Ditë reflektimi për politikën tonë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka dhënë disa mesazhe të forta një ditë pas shenjtërimit të Nënë Terezës. Ai apeloi për reflektim, dashuri e solidaritet. “Shenjtërimi i Nënë Terezës, në

Read Full Article

Takimi me Ramën, Meta: Për koalicionin nuk ka ç’të diskutohet

    Takimi me Ramën, Meta: Për koalicionin nuk ka ç’të diskutohet

Takimi i sotëm i kryeministrit Edi Rama dhe kryeparlamentarit Ilir Meta në një lokal në kryeqytet ka përfunduar. Fillimisht u mendua se temë e këtij takimi të krerëve të koalicionit

Read Full Article

Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

    Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

Kreu i Kuvendit e njëherazi kryetari i LSI-së, Ilir Meta, shprehet i sigurt se nuk ka ndonjë çështje të ngritur ndaj tij, pasi të gjitha çështjet kanë qenë politike. Ai

Read Full Article

Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

    Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar në Bratislavë me zv/kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, z. Miroslav Lajcak, vendi i të cilit mban edhe presidencën e

Read Full Article

Meta paralajmëron dorëheqjen nga Parlamenti, pritet rrëzimi i Qeverisë. Ja shkaqet

  Meta paralajmëron dorëheqjen nga Parlamenti, pritet rrëzimi i Qeverisë. Ja shkaqet

Në fjalën hapëse të tij, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ndër të tjera theksoi se do të lerë përkohësisht Kuvendin

Read Full Article

Takimi në Kryesinë e Kuvendit, Rama s’merr pjesë, i bashkohet seancës

  Takimi në Kryesinë e Kuvendit, Rama s’merr pjesë, i bashkohet seancës

Pas fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, Ilir Meta i është drejtuar Kryesisë së Kuvendit, i ndjekur nga dy ambasadorët.

Read Full Article

Meta: Kjo seancë s’do mbyllet pa miratimin e reformës në drejtësi. Lënë Kuvendin, Meta, Rama, Lu dhe Vlahutin

  Meta: Kjo seancë s’do mbyllet pa miratimin e reformës në drejtësi. Lënë Kuvendin, Meta, Rama, Lu dhe Vlahutin

Në hapje të seancës së sotme plenare, kreu i Kuvendit të Shqipërisë, njëherazi kreu i LSI-së, Ilir Meta, theksoi që

Read Full Article

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Meta – Xhafajt: Pse nuk u mblodh dje komisioni?

  Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Meta – Xhafajt: Pse nuk u mblodh dje komisioni?

Pas konferencës urgjente të njoftuar nga kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka nisur punimet Konferenca e Kryetarëve. Kjo mbledhje zhvillohet

Read Full Article

Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

  Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

Rreth dy orë pas takimit që kreu i Qeverisë, Edi Rama, zhvilloi me anëtarë të PDIU-së për reformën në drejtësi,

Read Full Article

Dorëheqja ime? Një opsion për Reformën. Rama ka besimin tim të plotë!

  Dorëheqja ime? Një opsion për Reformën. Rama ka besimin tim të plotë!

Vazhdon të hedhë dritë kryetari i LSI-së, Ilir Meta mbi bisedimet për Reformën në Drejtësi dhe për vazhdimësinë e bashkëpunimit

Read Full Article

Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

  Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

Në deklaratën e tij të sotme, kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ftoi përfaqësuesit e BE-së dhe SHBA-ve në

Read Full Article

Reagon Nard Ndoka: Bie Meta, nga sot kemi qeverinë “Rama”

  Reagon Nard Ndoka: Bie Meta, nga sot kemi qeverinë “Rama”

Deklarata e kryeparlamentarit dhe njëherazit kreut të LSI-së, Ilir Meta, partisë që është pjesë e koalicionit qeveritar, ka shkaktuar reagime.

Read Full Article

Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

  Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

“Zgjidhja është ndërtimi i një qeverie ekspertësh. Unë jam gati të jap dorëheqjen pas miratimit të reformës!” Kjo ka qenë

Read Full Article

Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

  Ilir Meta flet shqip në Parlamentin e Malit të Zi: Duhet bërë më shumë për shqiptarët!

“Duke filluar nga sot, deputetët shqiptarë të Malit të Zi do flasin shqip në këtë Kuvend. Dhe kjo është një

Read Full Article

Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

  Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

Kryeparlamentari Ilir Meta uroi Partinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut për organizimin e Kongresit dhe shprehu vlerësimin për rolin e

Read Full Article

Pas takimit me Bashën, Meta takon Ramën në Kryeministri

  Pas takimit me Bashën, Meta takon Ramën në Kryeministri

Një ditë pas zhvillimit të takimit me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i Kuvendit i ka shkuar Ramës

Read Full Article

Rama për koalicionin me LSI: Ka gjithmonë një moment për t’i bërë gjërat, s’është ky

  Rama për koalicionin me LSI: Ka gjithmonë një moment për t’i bërë gjërat, s’është ky

Një tjetër çështje për të cilën kryeministri u pyet, transmetuar në emisionin “Top Story”, ishte e ardhmja e këtij koalicioni

Read Full Article