Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Igli Totozani"

Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit ngre qendrën e informimit

    Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit ngre qendrën e informimit

Shqipëria do të ketë një qendër për informimin e të drejtave të njeriut. Ajo do të funksionojë si pjesë përbërëse e institucionit të Avokatit të Popullit. Qendra u prezantua gjatë një

Lexo me Shume

Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

    Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

Avokati i Popullit Igli Totozani ka shprehur shqetësimin mbi vështirësitë që has një jetim, nisur nga ngjarjet e fundit të turpshme në jetimoren e Shkodrës. I ftuar për të diskutuar

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

    Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

Abuzimi me fëmijët në Shkodër ka qenë në qendër të diskutimit mes kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe Avokatit të Popullit, Igli Totozani. Kryeparlamentari shprehu shqetësimin për këtë

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

    Skandali në Shkodër, Totozani: Ky sistem të shembet, nevojiten zgjidhje afatgjata

Lidhur me skandalin më të fundit të shënuar në një jetimore në qytetin e Shkodrës, Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, deklaroi në një lidhje direkte për emisionin “Top Story”

Lexo me Shume

Dhuna ndaj fëmijëve, Totozani: Masa të ashpra ndaj punonjësve përgjegjës

    Dhuna ndaj fëmijëve, Totozani: Masa të ashpra ndaj punonjësve përgjegjës

Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka dënuar dhunën fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj fëmijëve në shtëpitë e fëmijëve, që funksion parësor kanë të kujdesen për ta, për mirërritjen dhe

Lexo me Shume