Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Hungari"

Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

    Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

Gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë, János Áder, në Tiranë, është vendosur një pllakatë përkujtimore në nder të heroit kombëtar hungarez Janosh Huniadi. Në ceremoninë e organizuar, presidenti i Hungarisë

Lexo me Shume

Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

    Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

Presidenti i Hungarisë, Janos Ader, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Ai ka mbërritur pak minuta më parë në presidencë ku është pritur nga kreu i shtetit, Bujar Nishani. Pas përfundimit

Lexo me Shume