Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Homazhe"

Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

    Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka vizituar së fundmi familjen e Dijamant Zabërgja, njëri prej viktimave me origjinë shqiptare të sulmit në Mynih më 22 korrik. Merkel ishte e pranishme në

Lexo me Shume

Dita e Dëshmorëve, opozita zhvillon homazhe: Ditë reflektimi, betejë për çlirimin e vendit

    Dita e Dëshmorëve, opozita zhvillon homazhe: Ditë reflektimi, betejë për çlirimin e vendit

Me rastin e 5 Majit që shënon Ditën e Dëshmorëve të Atdheut, opozita ka zhvilluar e para homazhet tek Varrezat e Dëshmorëve. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, së bashku me

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

    Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

Një ditë pas aksidentit ajror, janë zhvilluar homazhe në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, Floran Delia dhe Donald Hoxha. Kapiteni Delia dhe Togeri Hoxha humbën jetën ditën e djeshme

Lexo me Shume