Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Holande"

Holandë, shteti shpërndan tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore

    Holandë, shteti shpërndan tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, Holanda ka porositur rreth 15 milionë tableta jodi për popullsinë që jeton pranë centraleve bërthamore. Tabletat mundësojnë mbrojtjen e tiroideve nga radioaktiviteti i shkaktuar  dhe shpërndarja

Lexo me Shume

Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

    Arrestohet në Holandë Arben Frroku, ja emri që përdorte

Arben Frroku, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, është vënë në prangat e policisë holandeze. Mësohet se ai është kapur me dokumente

Lexo me Shume