Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "histori"

Pse historia nuk duhet mësuar nga filmat?

    Pse historia nuk duhet mësuar nga filmat?

  Perandor Komodus – “Gladiatori” ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Joaqiun Phoenix, i cili portretizon perandorin romak Komodus, nuk ngjan fare me prototipin historik. Nga ana tjetër,

Lexo me Shume

Nëna siriane që kaloi Europën në këmbë me dy fëmijë në krahë dhe një në bark…

    Nëna siriane që kaloi Europën në këmbë me dy fëmijë në krahë dhe një në bark…

Nisja… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Çfarë e bën një femër të largohet nga shtëpia një natë dhe të kthehet në refugjate? Corinne Redfern ka bërë një

Lexo me Shume

Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

    Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

  Zemra sa nuk po më plaste nga vendi! Ka kuptim, duke konsideruar faktin se nuk dija se çfarë të bëja. Çdo minutë që kalonte, ajo tjetra mund të hynte

Lexo me Shume