Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Hillary Clinton"

Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

    Email-et e Clinton, zyrtarët këshillojnë FBI-në që të mos nisë hetimin

Pak ditë përpara zgjedhjeve, drejtori i FBI-së, James Comey, informoi përmes një letre nisjen e hetimeve për email-et e kandidates Hillary Clinton. Por mësohet se zyrtarë të lartë, të cilët

Lexo me Shume

Debati presidencial, Trump refuzon të përgjigjet nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve

    Debati presidencial, Trump refuzon të përgjigjet nëse do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve

Në debatin e tretë presidencial që u zhvillua dje në SHBA, kandidati republikan Donald Trump refuzoi të përgjigjet nëse do të pranojë rezultatin e zgjedhjeve në rast se ai humbet. Për

Lexo me Shume

Sonte, “përleshja” e tretë Clinton-Trump. Manjati republikan fton vëllanë e Obama-s në debat

    Sonte, “përleshja” e tretë Clinton-Trump. Manjati republikan fton vëllanë e Obama-s në debat

Pas dy debateve presidenciale të cilësuara si sarkastike, ku dy kandidatët për president të SHBA-ve janë përballur me publikun dhe akuzat ndaj njëri-tjetrit, zhvillohet sonte përballja e tretë që vjen

Lexo me Shume

Debati i dytë presidencial, Trump: Hillary Clinton ushqen urrejtje të madhe në zemër

    Debati i dytë presidencial, Trump: Hillary Clinton ushqen urrejtje të madhe në zemër

Akuzat e kandidatëve për president të SHBA-së e shndërruan debatin e së dielës në një debat armiqësor, karakterizuar nga akuza të pavlera dhe befasuese. Në spektaklin prej 90 minutash, Trump

Lexo me Shume

Debati presidencial në SHBA arrin 84 milionë shikues, thyen rekordin e mëparshëm

    Debati presidencial në SHBA arrin 84 milionë shikues, thyen rekordin e mëparshëm

Si kurrë më parë, debati presidencial i së hënës mes kandidatëve Hillary Clinton dhe Donald Trump ka arritur të sigurojë 84 milionë shikues. Shikueshmëria e përllogaritur mbi bazën e 13

Lexo me Shume

Debati i parë presidencial në SHBA, zyra e shtypit të Trump-it: Nuk e kemi ftuar Gennifer Flowers

Debati i parë presidencial në SHBA, zyra e shtypit të Trump-it: Nuk e kemi ftuar Gennifer Flowers

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që pritet të tërheqë më shumë se 100 milionë shikues. Debati kokë më kokë,

Lexo me Shume

Sondazhi për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Clinton kryeson me 48%

    Sondazhi për zgjedhjet presidenciale në SHBA, Clinton kryeson me 48%

Kandidatja demokrate Hillary Clinton kryeson në debatin e parë presidencial me një diferencë prej 7% krahasuar me kundërshtarin republikan Donald Trump. Konkretisht, Hillary Clinton kryeson me 48% përballë Donalt Trump-it

Lexo me Shume

Mjeku: Clinton plotësisht e shëndetshme, e aftë për t’i shërbyer vendit

    Mjeku: Clinton plotësisht e shëndetshme, e aftë për t’i shërbyer vendit

Mjeku i kandidates demokrate për presidente të SHBA-ve, Hillary Clinton, është shprehur se ajo gëzon shëndet të plotë dhe është e aftë për t’i shërbyer vendit. Pas diagnostikimit me pneumoni,

Lexo me Shume

Humbi ndjenjat në ceremoninë e 11 shtatorit, Hillary Clinton anulon takimet zyrtare pas diagnostikimit me pneumoni

  Humbi ndjenjat në ceremoninë e 11 shtatorit, Hillary Clinton anulon takimet zyrtare pas diagnostikimit me pneumoni

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-ve, Hillary Clinton, ka anuluar udhëtimin e saj drejt Kalifornisë, ku do të zhvillonte fushatën

Lexo me Shume

11 shtatori, Hillary Clinton do të vizitojë “Ground Zero”

  11 shtatori, Hillary Clinton do të vizitojë “Ground Zero”

Kandidatja demokrate për president të SHBA-ve, Hillary Clinton, iu bashkua Donald Trump-it në vendimin për të mos zhvilluar fushatë elektorale

Lexo me Shume

Ivanka Trump dhuron para për fushatën e Hillary Clinton!

  Ivanka Trump dhuron para për fushatën e Hillary Clinton!

Dizenjuesit e bizhuterive Jill Martinelli dhe Sabine Le Guyader të firmës “Lady Grey”, e kanë bërë të qartë prej kohësh

Lexo me Shume

Trump zemëron amerikanët: Kush ka armë, të ndalojë Hillary Clinton

  Trump zemëron amerikanët: Kush ka armë, të ndalojë Hillary Clinton

Republikani Donald Trump ka shkaktuar zemëratë tek populli amerikan me deklaratën më të fundit të tij ku ai ka sugjeruar

Lexo me Shume

Donald Trump lavde Saddam Hussein-it: Ishte i mirë për të vrarë terroristë

  Donald Trump lavde Saddam Hussein-it: Ishte i mirë për të vrarë terroristë

“Saddam Hussein ishte i keq, por i vriste terroristët dhe këtë gjë e bënte mirë. Nuk i lexonte atyre të

Lexo me Shume

Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

  Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka qenë i ftuar në “Tonight Show” me Jimmy Fallon mbrëmjen e së enjtes. Përveç

Lexo me Shume

Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

  Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

Hillary Clinton ka arritur të sigurojë emërimin e Partisë Demokrate si kandidate në zgjedhjet presidenciale që zhvillohen në SHBA. Pas

Lexo me Shume

Hillary Clinton: Nëse fitoj, Bill-it do t’i besoj ekonominë

  Hillary Clinton: Nëse fitoj, Bill-it do t’i besoj ekonominë

Konkurrenca për zgjedhjen e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është bërë shumë e fortë. Ajo që

Lexo me Shume

Salma Hayek: Hillary Clinton është e vetmja që mund të na shpëtojë nga ISIS

  Salma Hayek: Hillary Clinton është e vetmja që mund të na shpëtojë nga ISIS

Aktorja e nominuar për “Oscar” dhe aktivistja Salma Hayek beson fort te fuqia e femrës, specifikisht te fuqia e demokrates

Lexo me Shume

Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

  Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë arritur të triumfojnë në zgjedhjet paraprake të Nju Jorkut, duke rezultuar fituesit e kësaj

Lexo me Shume

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

  Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do

Lexo me Shume

Ja për kë do të votojë Aurela Gaçe në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Ja për kë do të votojë Aurela Gaçe në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Këngëtarja e “Akoma jo” ka treguar se  interesohet jo vetëm për problemet në Shqipëri, por edhe për problemet në SHBA.

Lexo me Shume

Donald Trump publikon foto nudo

  Donald Trump publikon foto nudo

Ditët e fundit, Donald Trump ka bërë një sërë postimesh në mediat sociale duke sulmuar kandidatin rival republikan, Ted Cruz,

Lexo me Shume