Blitz

Tag "HETIM"

Mbyllen hetimet për Vladimir Gjutën, Prokuroria: Ka çrregullime, të mjekohet me detyrim

    Mbyllen hetimet për Vladimir Gjutën, Prokuroria: Ka çrregullime, të mjekohet me detyrim

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Vladimir Gjutën, i cili është akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë dhe makinën e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Vlaidimir Gjuta akuzohet

Read Full Article

Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

    Vrau vjehrrën bashkë me të dashurin sepse i kapi mat, ja kush është e shumëkërkuara prej 20 vitesh në Durrës

Në moshën 17-vjeçare, shtetasja Ornela Shefqet Domi (Shaba) bashkëpunoi në vrasjen e vjehrrës së saj pasi e kapi mat me kushëririn e bashkëshortit dhe për rreth 20 vjet ajo ka mundur t’i

Read Full Article

Punëtorët e hashashit në Thumanë, minorenë. Paguheshin 1 mijë lekë në ditë

    Punëtorët e hashashit në Thumanë, minorenë. Paguheshin 1 mijë lekë në ditë

Nga Anduena Llabani Punëtorët e hashashit në magazinën në Thumanë ishin minorenë që paguheshin 1 mijë lekë në ditë. Besmit Vathi ishte i pari nga 10 të arrestuarit që doli

Read Full Article

Plagoset me armë zjarri një person në Tiranë, nis hetimi për zbardhjen e ngjarjes

    Plagoset me armë zjarri një person në Tiranë, nis hetimi për zbardhjen e ngjarjes

Nga Anduena Llabani Më datë 18.10.2016 ka shkuar në QSUT shtetasi D. Xh., 21 vjeç, i plagosur me armë zjarri (në dorë dhe në këmbë), i cili ndodhet jashtë rrezikut

Read Full Article

Aksidenti me katër viktima në Sukth, “Tony Montana” shfaqej i rrethuar nga luksi

    Aksidenti me katër viktima në Sukth, “Tony Montana” shfaqej i rrethuar nga luksi

Detaje të reja vijojnë të bëhen të ditura lidhur me shkaktarin e aksidentit të rëndë shënuar pak ditë më parë në afërsi të mbikalimit në Sukth, ku mbetën të vdekur

Read Full Article

Ekzekutohet një person në Shkodër, nis hetimi

    Ekzekutohet një person në Shkodër, nis hetimi

Një vrasje me armë është shënuar paraditen e sotme në qytetin e Shkodrës. Krisma armësh janë dëgjuar rreth orës 11:00 të ditës së sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në

Read Full Article

Ryshfeti 18.000 euro, pezullohet prokurori Braho, pranga oficerit

    Ryshfeti 18.000 euro, pezullohet prokurori Braho, pranga oficerit

Pas publikimit të videos në emisionin investigativ “Stop” ku një oficer i policisë gjyqësore shihej duke kërkuar 18 mijë euro një qytetari që i ishte bllokuar një transfertë prej 120

Read Full Article

Skandali me uniformat blu, prokuroria sekuestron llogaritë bankare të firmës fituese të tenderit

    Skandali me uniformat blu, prokuroria sekuestron llogaritë bankare të firmës fituese të tenderit

Prokuroria e Tiranës ka kryer sekuestrimin e llogarive bankare të firmës që u shpall fituese e tenderit të uniformave të punonjësve të Policisë së Shtetit. Ky vendim është marrë pas

Read Full Article

Kërcënimi i kryeprokurorit, zyra e shtypit: Nuk cenohen hetimet

  Kërcënimi i kryeprokurorit, zyra e shtypit: Nuk cenohen hetimet

Ditën e sotme u bë me dije lajmi i kërcënimit të kryeprokurorit të Republikës së Shqipërisë, Adriatik Llalla. Si pasojë

Read Full Article

Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

  Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

Kufoma e një shtetasi është gjetur pak më parë në afërsi të repartit RENEA, në Tiranë. Bëhet fjalë për një

Read Full Article

Pronësia e truallit në Gjirin e Lalzit, ministri Manjani urdhëron nisjen e hetimit

  Pronësia e truallit në Gjirin e Lalzit, ministri Manjani urdhëron nisjen e hetimit

Nga Anduena Llabani Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë urdhër për hetim administrativ lidhur me sqarimin e situatës së

Read Full Article

Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

  Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

­­ Policia turke ka vënë në pranga 40 persona të dyshuar për lidhje terroriste me Shtetin Islamik. Mësohet se arrestimet

Read Full Article

Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

  Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

Nga Anduena Llabani Italia nis hetime paralele për kontratat e Guidit me rrjetin e narkotrafikut, mes tyre shqiptarë dhe italianë.

Read Full Article

SHISH: Kryepleqtë e fshatrave, pjesë e kultivimit të drogës

  SHISH: Kryepleqtë e fshatrave, pjesë e kultivimit të drogës

Në raportin që Shërbimi Informativ Shtetëror ka dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda citohet se veç zyrtarëve të policisë,

Read Full Article

Eksploziv autobusit të funeralit, sekuestrohen kamerat e disa biznesve

  Eksploziv autobusit të funeralit, sekuestrohen kamerat e disa biznesve

Policia e Tiranës ka bërë të ditur se persona të paidentifikuar kanë vendosur një sasi lënde eksplozivi në një automjet.

Read Full Article

Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

  Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

Radio Televizioni i Kosovës është bërë shënjestra e një sulmi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mësohet se

Read Full Article

Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

  Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

Një i ri shqiptar është gjetur i pajetë në banesën e tij në Itali. Trupi i viktimës është zbuluar mesditën

Read Full Article

Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

  Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

Policia greke ka reaguar zyrtarisht për vdekjen e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj. Në një komunikatë për mediat, Policia Greke shprehet për

Read Full Article

Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

  Të shtëna me armë në Durrës, në kërkim dy autorët

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë nisur hetimin për kapjen e dy

Read Full Article

Ndërhyri në rrjetin e ujësjellësit, humb jetën shtetasi me probleme mendore

  Ndërhyri në rrjetin e ujësjellësit, humb jetën shtetasi me probleme mendore

Një person me probleme mendore ka humbur jetën për shkak të ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike. Ngjarja

Read Full Article

Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

  Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me vdekjen e dyshimtë të shqiptarit Pëllumb Marnikollaj në Greqi.

Read Full Article
1 2 3 7