Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Helikopter"

Rebelët sirianë rrëzojnë një helikopter rus

    Rebelët sirianë rrëzojnë një helikopter rus

Zyrtarët ushtarakë rusë kanë bërë me dije se një helikopter rus është rrëzuar nga rebelët në veri të Sirisë. Më tej, ata bëjnë me dije se mjeti Mi-8 ka pasur

Lexo me Shume

Të plagosurit e aksidentit në Gjirokastër transportohen në Spitalin e Traumës. Identifikohen viktimat

    Të plagosurit e aksidentit në Gjirokastër transportohen në Spitalin e Traumës. Identifikohen viktimat

Tre prej personave që kanë mbetur të plagosur në aksidentin që ndodhi sot në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë janë transportuar në Spitalin e Traumës në kryeqytet, ndërkohë që pritet edhe transportimi i

Lexo me Shume

Aksidentohen dy nxënëse në Peshkopi, helikopteri kthehet mbrapsht për shkak të motit të keq

    Aksidentohen dy nxënëse në Peshkopi, helikopteri kthehet mbrapsht për shkak të motit të keq

Një aksident u shënua paraditen e sotme në Peshkopi, ku dy nxënëse u përplasën nga automjeti teksa ndodheshin pëpara shkollës 9-vjeçare “Selim Alliu”. Për pasojë, njëra prej tyre është transportuar

Lexo me Shume

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

    Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

Njëmbëdhjetë  të vdekur dhe dy të tjerë të humbur është bilanci i aksidentit ajror të shënuar së fundmi në Norvegji. Ekipet e shpëtimit kanë bërë të ditur se 13 persona gjendeshin

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Shkodër, mbërrin në Gjermani karta e kamerës së helikopterit të rrëzuar

    Aksidenti ajror në Shkodër, mbërrin në Gjermani karta e kamerës së helikopterit të rrëzuar

Karta e kamerës së helikopterit që u rrëzua disa javë më parë në liqenin e Shkodrës, ka mbërritur në Gjermani ku pritet që t’i nënshtrohet ekspertizës. Ekzaminimi do kryhet nga

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

    Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

Pak ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës ku mbetën të vdekur dy pjesëtarë të ekuipazhit dhe u plagos një i tretë, ekspertët mjeko-ligjor kanë dorëzuar në Prokurori

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

    Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

Ushtari Gerald Baramuça është i mbijetuari i vetëm i aksidentit ajror të shënuar rreth një javë më parë në Liqenin e Shkodrës. Mësohet se ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale

Lexo me Shume

Kodheli propozon: “Dekorata e Artë e Shqiponjës” pas vdekjes, pilotëve Delia dhe Hoxha

    Kodheli propozon: “Dekorata e Artë e Shqiponjës” pas vdekjes, pilotëve Delia dhe Hoxha

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka propozuar Presidentit të Republikës, dhënien e “Dekoratës së Artë të Shqiponjës” (pas vdekjes) kapitenit Floran Delia dhe togerit Donald Hoxha, me motivacionin: “Për

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

  Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

Pak ditë pas aksidentit ajror në Liqenin e Shkodrës, ku mbetën të vdekur kapiteni Floran Deliaj dhe togeri Donald Hoxha,

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, nxirren pjesët e mbetura të helikopterit

  Aksidenti ajror, nxirren pjesët e mbetura të helikopterit

Katër ditë pas rrëzimit të tij, mësohet se janë nxjerrë plotësisht të gjitha pjesët e mbetura të helikopterit. Polumbarët e

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, helikopteri pati defekt në bisht

  Aksidenti ajror, helikopteri pati defekt në bisht

Teksa pritet që grupi hetimor, në përbërje të të cilit janë ekspertë të firmës “Eurocopter” dhe amerikanë, të bëjë analizimin

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

  Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar procedimin penal për dyshimet se janë shkelur rregullat e fluturimit ajror dhe për lëvizje të

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, nxirret kutia e zezë e helikopterit. Ministria e Mbrojtjes urdhëron hetim administrativ

  Aksidenti ajror, nxirret kutia e zezë e helikopterit. Ministria e Mbrojtjes urdhëron hetim administrativ

Tri ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës, ekspertët amerikanë dhe shqiptarë kanë mundur të nxjerrin kutinë e

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, nxirren nga uji mbetjet e helikopterit, ende jo kutia e zezë

  Aksidenti ajror, nxirren nga uji mbetjet e helikopterit, ende jo kutia e zezë

Në operacionin e zhvilluar përgjatë ditës së sotme janë arritur të nxirren nga uji mbetjet e helikopterit EC-145, i cili

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

  Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

Një ditë pas aksidentit ajror, janë zhvilluar homazhe në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, Floran Delia dhe Donald Hoxha.

Lexo me Shume

Detaje të reja nga rrëzimi i helikopterit, ushtaraku: S’dëgjova asnjë alarm. “Shega Trans”: Ishte i yni

  Detaje të reja nga rrëzimi i helikopterit, ushtaraku: S’dëgjova asnjë alarm. “Shega Trans”: Ishte i yni

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar ditën e djeshme si pasojë e rrëzimit të

Lexo me Shume