Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Hashim Thaçi"

Thaçi dekoron sot 13 personalitete shqiptare të kulturës dhe shkencës

    Thaçi dekoron sot 13 personalitete shqiptare të kulturës dhe shkencës

Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet të dekorojë 13 personalitete shqiptare nga fusha e kulturës dhe shkencës, për rolin e veçantë që ata kanë dhënë

Lexo me Shume

Presidenti kosovar Hashim Thaçi në Tiranë, pritet nga Nishani

    Presidenti kosovar Hashim Thaçi në Tiranë, pritet nga Nishani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur sot në Tiranë, ku është pritur nga homologu i tij shqiptar, Bujar Nishani. Në orën 09:00, në Presidencë u zhvillua ceremonia e mirëseardhjes,

Lexo me Shume

Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

    Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vijon takimet me presidentë dhe liderë botërorë gjatë vizitës së tij zyrtare në Rio de Janeiro të Brazilit. Në takimin e zhvilluar me zv/presidentin

Lexo me Shume

Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

    Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë braktisur sallën kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fjalën në debatin për demarkacionin. Nga salla është larguar edhe nënkryetarja e kuvendit, Aida Derguti.

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

(Foto) Euro 2016 – Personazhet shqiptarë ngjyrosin kuqezi rrjetet sociale!

  Atmosfera e Euro 2016 tashmë i ka prekur të gjithë. Çdo shqiptar, brenda apo jashtë vendit, futbolldashës ose jo ndjehet i emocionuar për prezencën historike të kombëtares shqiptare në

Lexo me Shume

Thaçi inauguron Presidencën, gaz lotsjellës në ambientet e jashtme

    Thaçi inauguron Presidencën, gaz lotsjellës në ambientet e jashtme

Një incident është raportuar në Prishtinë, pak minuta më parë, ku bëhej gati për t’u nisur ceremonia zyrtare e inaugurimit të Hashim Thaçit si president i ri i Kosovës. Ndërkohë

Lexo me Shume

Hashim Thaçi betohet si President i Kosovës: Kam përgjegjësi të re për Kosovë të re

    Hashim Thaçi betohet si President i Kosovës: Kam përgjegjësi të re për Kosovë të re

Hashim Thaçi është betuar si President i Republikës së Kosovës. Në fjalën e tij në këtë seancë solemne, Thaçi u shpreh fillimisht se ky është një emocion i veçantë në

Lexo me Shume

Thaçi president, 1,000 të ftuar në ceremoninë e inaugurimit

    Thaçi president, 1,000 të ftuar në ceremoninë e inaugurimit

Sekretari i Kuvendit të Kosovës, Ismet Krasniqi, ka deklaruar për gazetën “Zëri” se në seancën plenare të së enjtes do të jetë vetëm një pikë e rendit të ditës: betimi

Lexo me Shume

Thaçi president, Gjykata Kushtetuese hedh poshtë kontestimin e opozitës

  Thaçi president, Gjykata Kushtetuese hedh poshtë kontestimin e opozitës

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ka hedhur poshtë kontestimin  e opozitës për zgjedhjen e Hashim Thaçit president. Ndër arsyetimet e mospranimit

Lexo me Shume

Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

  Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka folur lidhur me ftesën e Thaçit për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit

Lexo me Shume

Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

  Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

Më 7 prill, Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, do të betohet përpara deputetëve të Kosovës dhe do marrë mandatin e

Lexo me Shume