Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "hakeri"

SHBA, 20 vjet burg për hakerin kosovar që ndihmoi ISIS-in

    SHBA, 20 vjet burg për hakerin kosovar që ndihmoi ISIS-in

25-vjeçari Ardit Ferizi, i lindur në Kosovë, është dënuar me 20 vjet burg me vendim të gjykatës federale në Virxhinia (Virginia) të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai akuzohet se

Lexo me Shume