Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Greqi"

Meta në Greqi: Të diskutojmë në interes të së ardhmes së përbashkët

    Meta në Greqi: Të diskutojmë në interes të së ardhmes së përbashkët

Gjatë vizitës zyrtare në Greqi, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur se me vizitën e tij synon ndër të tjera të nxisë bashkëpunimin politik mes parlamenteve të

Lexo me Shume

Kryeparlamentari Meta, vizitë treditore në Greqi: Do të shërbejë për intensifikim të bashkëpunimit

    Kryeparlamentari Meta, vizitë treditore në Greqi: Do të shërbejë për intensifikim të bashkëpunimit

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur ditën e sotme një vizitë zyrtare në Greqi me ftesë të homologut grek, Nikolaos Voutsis. Gjatë kësaj vizite zyrtare, ai do

Lexo me Shume

Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

    Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5 ballë është shënuar në zonën e Kalamatës, 170 km larg Athinës. Epiqendra e tërmetit të regjistruar në orën 10:17 të paradites me orën lokale

Lexo me Shume

Athinë, një tjetër shqiptar viktimë e policisë greke

    Athinë, një tjetër shqiptar viktimë e policisë greke

Një tjetër shtetas shqiptar thuhet se ka mbetur i vdekur si pasojë e dhunës së policisë greke. Ky lajm bëhet i ditur nga gazetari Shpëtim Zinxhiria, shkruan Syri.net. “Dyshimi që

Lexo me Shume

Greqia goditet nga dy tërmete

    Greqia goditet nga dy tërmete

Athina dhe disa ishuj janë tronditur ditën e sotme nga dy tërmete. Një tërmet i magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua në orën 16:37 (sipas orës lokale). Mediat vendase

Lexo me Shume

Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

    Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

Policia greke ka reaguar zyrtarisht për vdekjen e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj. Në një komunikatë për mediat, Policia Greke shprehet për vdekjen e shqiptarit në stacionin policor grek të policisë “Kato

Lexo me Shume

Vdekja e Pëllumb Marnikolaj në Greqi, ambasada shqiptare notë verbale qeverisë greke

    Vdekja e Pëllumb Marnikolaj në Greqi, ambasada shqiptare notë verbale qeverisë greke

Ambasada shqiptare në Greqi është duke hartuar një notë verbale ndaj qeverisë greke lidhur me vdekjen në rrethana të dyshimta të shqiptarit Pëllumb Marnikolaj në Greqi. “News 24” bën me

Lexo me Shume

“Fundi i arratisë” vë në pranga dy të arratisur nga burgu grek, po trafikonin 3.3 kg kanabis

“Fundi i arratisë” vë në pranga dy të arratisur nga burgu grek, po trafikonin 3.3 kg kanabis

Nga Anduena Llabani Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë, pas arratisjes nga burgu. Kjo është aventura e dy shqiptarëve Ludovik Kola dhe Enkeledi Myrte, nga fshatrat e Korçës,

Lexo me Shume

Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

  Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

Një grabitje banke është shënuar ditën e sotme në Athinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur përpara orës 14:00, por policia

Lexo me Shume

Hiqeshin si doganierë, pranga katër shqiptarëve në Greqi

  Hiqeshin si doganierë, pranga katër shqiptarëve në Greqi

Policia greke ka vënë në pranga katër shtetas shqiptarë, të cilët vetëdeklaroheshin si doganierë. Ata janë arrestuar në Kalpaki, në

Lexo me Shume

Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

  Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme të dhënat e dy shqiptarëve që u arrestuan nga policia greke më 2

Lexo me Shume

Gomonia e vjedhur e lordit anglez gjendet në Sarandë, policia në kërkim të autorëve

  Gomonia e vjedhur e lordit anglez gjendet në Sarandë, policia në kërkim të autorëve

Në sajë të operacionit të zhvilluar nga Policia e Sarandës, një gomone e vjedhur në Korfuz është gjetur e fshehur

Lexo me Shume

Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

  Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

Policia greke ka arritur të identifikojë autorët përgjegjës të vrasjes së shqiptarit Bledar Terpollari në Greqi. 26-vjeçari u vra dhe

Lexo me Shume

Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

  Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

Rrjeti europian i policisë bën me dije se në kuadër të aksionit kundër trafikut të drogës, janë vënë në pranga

Lexo me Shume

Nis kthimi i refugjatëve sirianë në Turqi, Erdogan i vendos kushte BE-së

  Nis kthimi i refugjatëve sirianë në Turqi, Erdogan i vendos kushte BE-së

Një valë emigrantësh po kthehen nga Greqia në Turqi, pasi këto vende kanë arritur  një marrëveshje me BE për të

Lexo me Shume

Zhduken 100 emigrantë në Greqi

  Zhduken 100 emigrantë në Greqi

100 emigrantë që do të transportoheshin nga Greqia në drejtim të Turqisë ditën e sotme rezultojnë të zhdukur. Autoritetet e

Lexo me Shume

Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

  Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

Përkeqësohet situata në kampet e refugjatëve në Greqi. Bëhet me dije nga mediat greke se ka pasur përleshje mes shtetasve afganë

Lexo me Shume

Kriza e refugjatëve, evakuohen 8 autobusë me 400 emigrantë nga kampi i Idomenisë

  Kriza e refugjatëve, evakuohen 8 autobusë me 400 emigrantë nga kampi i Idomenisë

Tetë autobusë me 400 emigrantë janë evakuar nga kampi i Idomenisë, në kufirin me Maqedoninë, për t’u shpërndarë nëpër kampet

Lexo me Shume