Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Granit Xhaka"

Granit Xhaka me letër të hapur: Do t’i tregoj Zvicrës që nuk jemi bukëshkelur

    Granit Xhaka me letër të hapur: Do t’i tregoj Zvicrës që nuk jemi bukëshkelur

Në një letër të hapur, Granit Xhaka ka shpjeguar arsyen se pse vendosi të vazhdojë të luajë për Zvicrën, vendim që nuk u mirëprit nga tifozeria shqiptare. Ai shpjegon se

Lexo me Shume

Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

    Granit Xhaka: Urime Shqipërisë për tre pikëshin e parë në Kampionatin Europian

Lojtari me origjinë shqiptare Granit Xhaka që luan për Kombëtaren zvicerane në “Euro 2016”, nuk ka harruar të urojë Shqipërinë për fitoren e saj të shënuar dje në stadiumin e

Lexo me Shume

Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

    Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

Pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila përfundoi me rezultatin 0-1, mesfushori Taulant Xhaka tha se kuqezinjtë i patën mundësitë e tyre, megjithatë mbetet për tu parë performanca në vijim.

Lexo me Shume

“Dueli” i vëllezërve Xhaka! Ja dedikimi i Granitit për Taulantin, një ditë para ndeshjes

    “Dueli” i vëllezërve Xhaka! Ja dedikimi i Granitit për Taulantin, një ditë para ndeshjes

Kur u hodh shorti i “France 2016”, përveç ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila do të ishte e dyta që do të luhej në kampionatin evropian, ajo që bëri më shumë përshtypje

Lexo me Shume

Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

    Shaqiri dhe Xhaka – A do i lejojë FIFA të luajnë për Kosovën?

Pranimi i Kosovës nga FIFA ditën e premte ishte një lajm historik për të gjithë futbollin shqiptar. Kjo sigurisht që nuk ishte një ditë e gëzueshme për Serbinë, e cila

Lexo me Shume