Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Google"

Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

    Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

Apple është përzgjedhur nga dy konkurrentet e saj më të mëdha. Mësohet se Google dhe Microsoft (MSFT Tech30) janë duke përdorur disa nga mekanizmat e Apple-it (AAPL, Tech30) për të

Lexo me Shume

Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

    Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

Një nga menaxheret e Google-it, 27-vjeçarja Vanessa Marcotte është gjetur e vrarë jo shumë larg shtëpisë së nënës së saj në Massachusetts. Burime të grupit hetimor bëjnë me dije se

Lexo me Shume

(Video) Banorët e Ishujve Faroe, peticion për “Google Street View”. Ndërkohë, përdorin delet për hartën….

    (Video) Banorët e Ishujve Faroe, peticion për “Google Street View”. Ndërkohë, përdorin delet për hartën….

Rrugët e Ishujve Faroe ende nuk janë futur në hartën e “Google Street View” dhe 50 mijë banorët nuk kanë qenë aspak të kënaqur. Si rezultat i kësaj ata kanë

Lexo me Shume

Ç’ndodh kur lejoni gjyshen të kërkojë në Google?

    Ç’ndodh kur lejoni gjyshen të kërkojë në Google?

Nëse doni të qeshni, mjafton të lini gjyshërit pak minuta në kompjuter dhe do të keni shumë material për humor. Diçka e tillë ka ndodhur me Ben John, i cili

Lexo me Shume

15 aplikacionet më të dobishme të Google-it që nuk e dinit se ekzistonin

    15 aplikacionet më të dobishme të Google-it që nuk e dinit se ekzistonin

Google mund të shndërrohet në mikun tuaj më të mirë thjesht duke iu përgjigjur kërkesave tuaja ose përmes informacioneve të panumërta online që ofron. Miliona njerëz e përdorin atë çdo

Lexo me Shume

Ja se si të fshini gjithçka që Google di për ju

Ja se si të fshini gjithçka që Google di për ju

Google di gjithçka për ju. Nuk na besoni? Ajo çka duhet të bëni është të kontrolloni “Web and App settings” të llogarisë tuaj dhe çdo gjë që keni bërë në

Lexo me Shume

Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

    Grupe kriminale ruse hakojnë me miliona llogari në Google, Yahoo dhe Microsoft

Sipas një raporti investigativ, miliona llogari email-i dhe  kode janë hakuar duke shënuar kështu një shkelje gjigante të privatësisë. Më shumë se 250 milionë përdoruesve të postës elektronike u janë

Lexo me Shume

SHBA, vidhen miliona të dhëna të adresave e-mail të Google dhe Yahoo

    SHBA, vidhen miliona të dhëna të adresave e-mail të Google dhe Yahoo

Të dhënat e sigurisë së 272,3 milionë adresave të email-it të disa site-ve të njohura janë vjedhur për t’u këmbyer në tregun e zi rus. Ky informacion i nxjerrë në

Lexo me Shume

Google mendon për Shqipërinë, tashmë 360 gradë në shërbimin “Street View”. Harito: 18 muaj negociata

  Google mendon për Shqipërinë, tashmë 360 gradë në shërbimin “Street View”. Harito: 18 muaj negociata

Një lajm i mirë ka mbërritur për Shqipërinë, pikat turistike dhe rrugët e së cilës do të eksplorohen nga makinat

Lexo me Shume

Surprizon Google në urimin për Ditën e Tokës

Surprizon Google në urimin për Ditën e Tokës

Është tashmë e njohur që për çdo rast të rëndësishëm, Google vendos të ndryshojë pamjen tradicionale duke vendosur nga një

Lexo me Shume

FBI “thyen” Apple-n!

  FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San

Lexo me Shume