Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjyqtare"

(Ekskluzive) Vettingu, 200 prokurorë të diskriminuar i drejtohen Gjykatës Kushtetuese

    (Ekskluzive) Vettingu, 200 prokurorë të diskriminuar i drejtohen Gjykatës Kushtetuese

Nga Anduena Llabani Ligji i ri për ata që bëjnë dhe japin drejtësi në vend ka sjellë pështjellim jo vetëm në rrethin e politikës, por edhe në ato të segmenteve

Lexo me Shume

Vlahutin: E çuditshme si gjyqtarët shqiptarë që marrin 800€, janë tejet të pasur

    Vlahutin: E çuditshme si gjyqtarët shqiptarë që marrin 800€, janë tejet të pasur

Në një intervistë për radion gjermane “Deutschlandfunk”, ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka shprehur habinë e saj si gjyqtarët shqiptarë me një rrogë mujore deri në 800

Lexo me Shume

Ministria e Brendshme – 10 gjyqtarëve: Dorëzoni armët. Ja emrat

    Ministria e Brendshme – 10 gjyqtarëve: Dorëzoni armët. Ja emrat

Ministria e Punëve të Brendshme u ka kërkuar dhjetë gjyqtarëve që të dorëzojnë armët, pasi nuk janë përfitues të mbajtjes së armës pa leje, referuar ligjit të ri “Për armët”.

Lexo me Shume