Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "gjyq"

Beyonce fiton përsëri… gjyqin!

    Beyonce fiton përsëri… gjyqin!

Është bërë e zakonshme tashmë që Beyonce të përfundojë në gjyq sa herë publikon projekte të reja muzikore. Së fundmi, ajo ishte paditur në qershor nga një regjisor i pavarur,

Lexo me Shume

Gjyqi ndaj Prengës, dëshmon shefi i teknologjisë: Kamerat e komisariatit ishin të fikura

    Gjyqi ndaj Prengës, dëshmon shefi i teknologjisë: Kamerat e komisariatit ishin të fikura

Në procesin gjyqësor zhvilluar ndaj deputetit Armando Prenga në Gjykatën e Lartë, ka dhënë dëshminë së fundmi edhe shefi i Teknologjisë në Drejtorinë e Policisë Lezhë, Rasim Bërcaj. Sipas tij,

Lexo me Shume

Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

    Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata Kushtetuese shqyrton vlefshmërinë  e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima. Mësohet se në sallën e gjyqit ishte i pranishëm edhe vetë deputeti i

Lexo me Shume

Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

    Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

Krimet e Rënda kanë përfunduar gjykimin për “bandën e tritolit” në Vlorë pas 55 seancave të zhvilluara. Ky vendim u mor në seancën e kësaj të enjteje dhe pritet që

Lexo me Shume

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

    Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

Paraditen e sotme, në rendin e ditës së gjykatës në Tiranë, ishte procesi gjyqësor mes ministrit Beqaj dhe kreut të PD-së, Basha. Gjyqi ka nisur me kërkesë të ministrit të

Lexo me Shume