Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjykim"

Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

    Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

Senati brazilian ka aprovuar mbajtjen në gjykim të presidentes së pezulluar Dilma Rousseff, e cila akuzohet për shkelje të ligjit të buxhetit dhe shpërdorim detyre. Mësohet se senati votoi 59

Lexo me Shume

Pushimi i “21 Janarit”, Tahiri: Sqarim procedural, qëndrimi ynë mbetet i njëjtë

    Pushimi i “21 Janarit”, Tahiri: Sqarim procedural, qëndrimi ynë mbetet i njëjtë

Vetëm pak ditë pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila rrëzoi rekursin e Prokurorisë për dosjen e “21 Janarit”, vendim që mbyll një ndër proceset më të debatuara në

Lexo me Shume