Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjykata"

Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

    Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

Një zgjidhje martese që po gjykohet nga Gjykata e Shkallës së Parë Berat është bërë publike në media për shkak të gjuhës jo formale të përdorur në dokumente zyrtare, e

Lexo me Shume

Atentat Florenc Çapjes në Elbasan, plagoset miku i tij dhe një efektive policie

    Atentat Florenc Çapjes në Elbasan, plagoset miku i tij dhe një efektive policie

Të shtëna me armë janë shënuar rreth orës 10:15 të paradites së sotme në afërsi të Gjykatës së Rrethit Elbasan. Ndërkohë që ende nuk janë identifikuar autorët e sulmit me

Lexo me Shume

Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

    Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

Kujdestarja Dafina Fama, e cila pak kohë më parë u akuzua për dhunën e ushtruar ndaj jetimit 3-vjeçar në Shtëpinë e Fëmijës në Durrës, është dënuar me 18 muaj shërbim

Lexo me Shume

“Mustang”, lirohen prostitutat, lihen në burg tutorët

    “Mustang”, lirohen prostitutat, lihen në burg tutorët

Gjykata ka dhënë sot masat e sigurisë për personat e ndaluar në kuadër të operacionit të koduar “Mustang”. Gjakata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për tre tutorët dhe

Lexo me Shume

Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

    Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

Gjykata e Gjirokastrës ka vendosur të lërë në burg dy të rinjtë e akuzuar për moskallëzim krimi, pas vrasjes së shtetasit Dorian Lluka, 29 vjeç, dhe plagosjes së vëllait të

Lexo me Shume