Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjykata e Tiranes"

Gjykata e Tiranës shpall të pafajshme Inva Mulën

    Gjykata e Tiranës shpall të pafajshme Inva Mulën

Inva Mula shpallet e pafajshme. Sipas asaj që raporton “BalkanWeb”, Gjykata e Tiranës i ka hedhur poshtë akuzat e ngritura për sopranon me famë ndërkombëtare, e cila akuzohej për plagjiaturë.

Lexo me Shume

Shtohen akuzat ndaj Anjeza Shabanit! Mund të ketë dhunuar edhe fëmijë të tjerë

    Shtohen akuzat ndaj Anjeza Shabanit! Mund të ketë dhunuar edhe fëmijë të tjerë

Zbulohen detaje të reja rreth hetimeve që po kryhen për ngjarjet e ndodhura në kopshtin “Diren”, ku administratorja Anjeza Shabani u pa të dhunonte vogëlushin 3-vjeçar, sipas pamjeve të publikuara

Lexo me Shume

U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

    U kërcënua nga familja e Fiqiri Muçës, s’ka urdhër mbrojtje për Nazime Vishën

Nazime Visha u paraqit ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës  pas denoncimit se ishte kërcënuar me jetë nga familjarët e viktimës Fiqiri Muça. Megjithatë, gjykata vlerëson se Nazime Visha,

Lexo me Shume

Dogji 4 makina, lihet në burg Desara Mançellari

    Dogji 4 makina, lihet në burg Desara Mançellari

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lerë në burg 23-vjeçaren Desara Mançellari, e cila akuzohet për shkatërrim prone, pas djegies së katër makinave. Nga hetimet e deritanishme, prokuroria ka gjykuar

Lexo me Shume