Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjykata e Larte"

Të rihapen hetimet për CEZ-in? Gjykata e Lartë mbyll debatin juridik KLSH – Prokurori

    Të rihapen hetimet për CEZ-in? Gjykata e Lartë mbyll debatin juridik KLSH – Prokurori

Nga Anduena Llabani Me vendim unanim, Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë vendosi të rrëzojë Kontrollin e Lartë të Shtetit, i cili kërkoi rihapjen e hetimeve për çështjen e CEZ-it, ministrin

Lexo me Shume

Vrasja e Elton Çiços, “arrest shtëpie” policit Trimi

    Vrasja e Elton Çiços, “arrest shtëpie” policit Trimi

Gjykata e Lartë ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për shtetasin Alban Trimi, të akuzuar për përfshirje në vrasjen e Elton Çiços, dy muaj më parë, në lokalin “De

Lexo me Shume

Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

    Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

Lindin dyshime të forta se gjyqtarja Majlinda Andrea, e cila u akuzua nga Prokuroria e Përgjithshme për një rast korrupsioni me vlerën e 50 mijë eurove për një vendim gjykate

Lexo me Shume

Gjykata i refuzon lirimin, lihet në burg ish-ministri Ksera

    Gjykata i refuzon lirimin, lihet në burg ish-ministri Ksera

Gjykata e Lartë ka refuzuar të lirojë nga burgu ish-ministrin e Punës në qeverisë “Berisha”, Spiro Ksera, i cili do të qëndrojë në burg deri në përfundim të hetimeve ndaj

Lexo me Shume

Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë

    Durim Bami në Gjykatën e Lartë, kërkon ndryshimin e masës së sigurisë

Avokati mbrojtës i Durim Bamit, Ilir Murati, ka depozituar sot në Gjykatën e Lartë kërkesën për ndryshimin e masës së sigurisë, me argumentin se afatet e parashikuara në ligj kanë

Lexo me Shume