Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjykata e Krimeve te Renda"

1.3 tonë kanabis në Fushë-Krujë, pronari i magazinës së drogës: Të arrestuarit e tjerë janë pa faj

    1.3 tonë kanabis në Fushë-Krujë, pronari i magazinës së drogës: Të arrestuarit e tjerë janë pa faj

Pronari i magazinës së drogës ku u gjet dhe sekuestrua një sasi prej 1.3 tonë drogë ka kërkuar lirimin e të ndaluarve të tjerë duke marrë përsipër të gjitha akuzat.

Lexo me Shume

Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

    Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të lerë në burg ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ky vendim merret pas kërkesës së Xhelilit për ndryshimin e masës së

Lexo me Shume

Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

    Dënimi i xhihadistëve, Ambasada Amerikane – qytetarëve të saj: Bëni kujdes

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 126 vite burg xhihadistët shqiptarë, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Ambasadës Amerikane. Në njoftimin e saj, ajo

Lexo me Shume

Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

    Gjykata jep vendimin, 126 vite burg për 9 xhihadistët

Gjatë mbrëmjes së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 shtetasit e akuzuar për rekrutim të besimtarëve shqiptarë dhe dërgimin e tyre për të luftuar në

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

    “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar kontrolle të vazhdueshme dhe është monitoruar situata me qen eksploziv.

Lexo me Shume

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

    Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve me rëndësi dhe rrezikshmëri që do trajtohen sot. Një prej

Lexo me Shume

Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

    Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

Krimet e Rënda kanë përfunduar gjykimin për “bandën e tritolit” në Vlorë pas 55 seancave të zhvilluara. Ky vendim u mor në seancën e kësaj të enjteje dhe pritet që

Lexo me Shume