Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjirokaster"

Të plagosurit e aksidentit në Gjirokastër transportohen në Spitalin e Traumës. Identifikohen viktimat

    Të plagosurit e aksidentit në Gjirokastër transportohen në Spitalin e Traumës. Identifikohen viktimat

Tre prej personave që kanë mbetur të plagosur në aksidentin që ndodhi sot në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë janë transportuar në Spitalin e Traumës në kryeqytet, ndërkohë që pritet edhe transportimi i

Lexo me Shume

“Kabriole” sekuestron 5.3 kg kanabis, në pranga 3 persona

    “Kabriole” sekuestron 5.3 kg kanabis, në pranga 3 persona

Gjatë operacionit të koduar “Kabriole”, Policia e Gjirokastrës zbuloi një sasi të konsiderueshme lëndësh  narkotike dhe vuri në pranga tre persona. Janë arrestuar shtetasit Arben Memajdini, 32 vjeç dhe Dorian

Lexo me Shume

I dhunoi bashkëshorten, denoncon: Agresori u lirua, djali i tij – kryetar i LSI-së për zonën

    I dhunoi bashkëshorten, denoncon: Agresori u lirua, djali i tij – kryetar i LSI-së për zonën

Një konflikt është shënuar mbrëmjen e djeshme në fshatin Zhulat të Gjirokastrës. Bëhet me dije se 43-vjeçarja Aleksandra Pula është qëlluar me shkop nga fqinji i saj Sefer Dina, 57

Lexo me Shume

Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

    Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës ka reaguar pas debateve pas shkarkimit të drejtorit të Ujësjellës-Kanalizimeve Gjirokastër. Në prezantimin e administratorit të ri të ndërmarrjes, Bashkim Tola, ka reaguar ish-administratori Dasho

Lexo me Shume

Marrëdhënie seksuale me të miturën, pranga 19-vjeçarit në Gjirokastër

    Marrëdhënie seksuale me të miturën, pranga 19-vjeçarit në Gjirokastër

Një i ri 19-vjeçar është vënë në prangat e Policisë së Gjirokastrës, nën akuzën e kryerjes së marrëdhënieve seksuale me një të mitur. Në njoftimin e saj, policia lokale bën

Lexo me Shume

Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

    Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

Gjykata e Gjirokastrës ka vendosur të lërë në burg dy të rinjtë e akuzuar për moskallëzim krimi, pas vrasjes së shtetasit Dorian Lluka, 29 vjeç, dhe plagosjes së vëllait të

Lexo me Shume

Vrau dhe plagosi nipat e gruas së Alikos, identifikohet autori

    Vrau dhe plagosi nipat e gruas së Alikos, identifikohet autori

Policia ka bërë me dije identitetin e autorit të dyshuar për vrasjen dhe plagosjen e nipave të gruas së ish-kryekomunarit të Lazaratit, Dasho Aliko. “Në lidhje me ngjarjen e ndodhur 

Lexo me Shume