Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gjermani"

Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme

    Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme

Një emigrant sirian në Gjermani akuzohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij, si dhe djalin e tyre 3-vjeçar. Refugjati 34-vjeçar, që ishte strehuar në Schöneberg, pritet që të përballet me

Lexo me Shume

Gjermani, mesazhe kërcënuese disa shkollave. Policia nis hetimin

    Gjermani, mesazhe kërcënuese disa shkollave. Policia nis hetimin

Nëntë shkolla në qytetin e Leipzig-ut në Gjermaninë Lindore kanë marrë mesazhe kërcënuese. Një zëdhënëse e policisë vendase bën të ditur se shkollat kanë marrë mesazhe të dhunshme mëngjesin e

Lexo me Shume

Dyshime për sulm terrorist, operacion masiv në Gjermani

    Dyshime për sulm terrorist, operacion masiv në Gjermani

Banorët e Chemnitz në Gjermani janë përfshirë nga paniku, pasi një operacion masiv po zhvillohet në kuadër të dyshimeve për sulme terroriste. Policë me armatime të rënda kanë kryer evakuimin

Lexo me Shume

Arrestohen 3 sirianë në Gjermani, po përgatisnin akte terroriste

    Arrestohen 3 sirianë në Gjermani, po përgatisnin akte terroriste

Policia gjermane ka vënë në pranga tre shtetas sirianë nën dyshimin se janë dërguar nga Shteti Islamik për të kryer sulme në Europë. Të ndaluarit të moshave mes 17-26 vjeç

Lexo me Shume

Gjermani, një i armatosur i gjakosur mbyllet në restorantin e tij

    Gjermani, një i armatosur i gjakosur mbyllet në restorantin e tij

Një person është parë të futet i armatosur në restorantin e tij në Saarbrücken, Gjermani. I identifikuar si Robert S. 43 vjeç, ai ka shkaktuar panik, pasi i mbuluar me

Lexo me Shume

Gjermani – Shpërthim i fuqishëm afër qendrës së refugjatëve

    Gjermani – Shpërthim i fuqishëm afër qendrës së refugjatëve

Një shpërthim i fuqishëm raportohet të ketë ndodhur në afërsi të një qendre grumbullimi refugjatësh në Zirndorf të Gjermanisë. Sipas mediave gjermane, nuk ka asnjë të plagosur nga shpërthimi, i

Lexo me Shume

Shpërthimi në Ansbach të Gjermanisë, ISIS merr përsipër atentatin

    Shpërthimi në Ansbach të Gjermanisë, ISIS merr përsipër atentatin

Bilanci i atentatit të mbrëmshëm në Ansbach të Gjermanisë është prej 1 të vdekuri dhe 15 të plagosurish, prej të cilëve 4 në gjendje të rëndë! Viktima është vet atentatori

Lexo me Shume

Gjermania e tronditur nga dy sulmet, shpërthen zemërimi ndaj kancelares: Merkel i ka duart me gjak

    Gjermania e tronditur nga dy sulmet, shpërthen zemërimi ndaj kancelares: Merkel i ka duart me gjak

Dy sulmet e shënuara gjatë kësaj jave në Gjermani kanë tronditur së tepërmi qytetarët vendas. Ditën e hënë, më 18 korrik, një refugjat adoleshent që kishte përfituar azil në Gjermani

Lexo me Shume

Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

  Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

Një flamur i ISIS i pikturuar me dorë është gjetur në dhomën e refugjatit afgan i akuzuar për sulmin me

Lexo me Shume

Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

  Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

Trajneri i Kombëtares Gjermane, Joachim Low shprehet se nuk ka ndërmend të kalojë netë pa gjumë për arsye se kundërshtari

Lexo me Shume

Gjermania do të paguajë qytetarët e saj për të përdorur energji elektrike

  Gjermania do të paguajë qytetarët e saj për të përdorur energji elektrike

Teksa gjysma e botës po përpiqet të bindë ligjvënësit dhe tërë industrinë të vërë në përdorim energjinë e përtëritshme: ujin,

Lexo me Shume

Gjermani – Sulm me armë në një kinema. Dyshohet për akt terrorist

  Gjermani – Sulm me armë në një kinema. Dyshohet për akt terrorist

Sulm me armë në një kinema në qytetin Viernheim të Gjermanisë. Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane një person i

Lexo me Shume

Gjermania pranë legalizimit të marijuanës

  Gjermania pranë legalizimit të marijuanës

Në një lajmërim të ministrit të shëndetësisë në Gjermani, Hermann Grohe,  vendi është gati për të legalizuar marijuanën për qëllime

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Shkodër, mbërrin në Gjermani karta e kamerës së helikopterit të rrëzuar

  Aksidenti ajror në Shkodër, mbërrin në Gjermani karta e kamerës së helikopterit të rrëzuar

Karta e kamerës së helikopterit që u rrëzua disa javë më parë në liqenin e Shkodrës, ka mbërritur në Gjermani

Lexo me Shume

Raporti: 6,000 refugjatë të mitur u zhdukën në Gjermani gjatë 2015-s

  Raporti: 6,000 refugjatë të mitur u zhdukën në Gjermani gjatë 2015-s

Mijëra fëmijë dhe të rinj nga vendet e Afrikës, Lindjes së Mesme dhe Azisë Qendrore janë zhdukur pa lënë gjurmë.

Lexo me Shume

Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

  Gjermani-Itali, asnjëherë një miqësore e thjeshtë!

Pavarësisht se priten ndryshime nga formacionet e ndeshjeve të fundit miqësore, përballja Itali-Gjermani (sot në mbrëmje) nuk është asnjëherë për

Lexo me Shume