Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Gianni De Biasi"

De Biasi: Ndihem shqiptar! Mrekullia e Shqipërisë nisi nga kërkimet në internet

    De Biasi: Ndihem shqiptar! Mrekullia e Shqipërisë nisi nga kërkimet në internet

Në një intervistë për të përditshmen madrilene AS, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi ka shprehur një opinion mjaft pozitiv për Shqipërinë dhe shqiptarët. I pyetur fillimisht për sfidën

Lexo me Shume

De Biasi publikon formacionin kundër Maqedonisë, konfirmon largimin e kapitenit Cana

    De Biasi publikon formacionin kundër Maqedonisë, konfirmon largimin e kapitenit Cana

Në një konferencë për shtyp, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, konfirmoi largimin e trajnerit Lorik Cana nga Kombëtarja Kuq e Zi dhe bëri me dije se në ditët

Lexo me Shume

Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

    Armando Duka për Gianni De Biasin: Është profesionist, tashmë jam 100% i bindur! Do vazhdojë të qëndrojë

Pak ditë pas kthimit të Kombëtares në Shqipëri, i ftuar në “Opinion”, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka folur për emcionet e “Euro 2016”, lojtarët dhe raportin

Lexo me Shume

Ja notat e futbollistëve për ndeshjen e djeshme! Më i vlerësuari është…

    Ja notat e futbollistëve për ndeshjen e djeshme! Më i vlerësuari është…

Fitorja në përballjen e djeshme kundër Kombëtares së Rumanisë shënoi jo vetëm një faqe të paharrueshme në historinë e futbollit shqiptar, por mahniti të gjithë Europën. Mjaftoi 1 gol i

Lexo me Shume

Ndeshja Shqipëri-Francë, De Biasi zgjedh Ansi Agollin në krye të kuqezinjve

    Ndeshja Shqipëri-Francë, De Biasi zgjedh Ansi Agollin në krye të kuqezinjve

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka vendosur që Ansi Agolli të jetë ai që do më mbajë shiritin e kapitenit në ndeshjen e së mërkurës. Në konferencën për

Lexo me Shume

Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

    Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

Pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila përfundoi me rezultatin 0-1, mesfushori Taulant Xhaka tha se kuqezinjtë i patën mundësitë e tyre, megjithatë mbetet për tu parë performanca në vijim.

Lexo me Shume

Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

    Shqipëri-Zvicër, De Biasi publikon formacionin

Përpara debutimit në “Euro 2016” ku Shqipëria do të përballet sot në orën 15:00 me kombëtaren zvicerane, trajneri i kuqezinjve Gianni De Biasi ka zhvilluar mbledhjen e zakonshme me lojtarët,

Lexo me Shume

De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

    De Biasi zbardh formacionin për miqësoren me Ukrainën

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi ka zbardhur formacionin për miqësoren që kuqezinjtë do të luajnë me Ukrainën. Ai ka deklaruar formacionin në orën 18:00, gjatë një mbledhje të

Lexo me Shume

Lista zyrtare për “Euro 2016”, De Biasi shpjegon pse u lanë jashtë katër lojtarët

  Lista zyrtare për “Euro 2016”, De Biasi shpjegon pse u lanë jashtë katër lojtarët

Në një konferencë për shtyp nga Austria, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka shpjeguar arsyet pse u lanë

Lexo me Shume

“Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

  “Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi ka bërë publike listën me 23 lojëtarët që do të shkojnë

Lexo me Shume

“Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë

  “Euro 2016” – Gianni De Biasi shpall listën e futbollistëve për në Francë

Tashmë jemi në prag të pjesëmarrjes më të bujshme të kombëtares shqiptare të futbollit! Kampionati Europian nis pas pak javësh

Lexo me Shume

E ardhmja e De Biasit te Kombëtarja Shqiptare, Duka u jep fund polemikave

  E ardhmja e De Biasit te Kombëtarja Shqiptare, Duka u jep fund polemikave

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, u ka dhënë fund polemikave lidhur me qëndrimin ose jo të trajnerit

Lexo me Shume

Dëmtohet Mavraj. Humb Luksemburgun

  Dëmtohet Mavraj. Humb Luksemburgun

Mesa duket, ndeshja kundër Austrisë, e përfunduar me rezultatin 2:1, ka rezultuar e pafat për mbrojtjen e ekipit tonë kombëtar,

Lexo me Shume

Kombëtarja drejt Austrisë, De Biasi para nisjes: Të jemi të qetë

  Kombëtarja drejt Austrisë, De Biasi para nisjes: Të jemi të qetë

Kombëtarja shqiptare është nisur sot drejt Austrisë për ndeshjen miqësore të radhës, e cila do të nisë në orën 17:30

Lexo me Shume